Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajhullás mögött mi állhat?

Hajhullás mögött mi állhat?

Figyelt kérdés

Nos a utóbbi 4 hónap igen rossz. :/

Erőteljesen hullik a hajam. 3 hónapig csökkent ahullás mértéke, amég terhesvitamint s hajnak való vitamint szedtem.

De most abbahagytam mert kezdett nem hatni s ugyan ugy hulik mint vitamin előtt.

Beletúrok s minimum 20 hajszálat szedek ki a ujjaim közül reggel felkeléskor is sok van párnán a fésűt meg nem is említem.

Nagyon megritkult már nem érzem hogy lenne s úgy vagyok vele hogy levágatom pár centisre.

Hát közpig ér már ami még van de simán kijenhetem hogy kb a 60-70% kihullott. persze babahajszál annyi van mint a nyű ami jó csak nah nekem a hosszú dús hajam hiányzik de valami miatt hullik mintha csernobilban nyaraltam volna.



2018. júl. 8. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg minden állhat mögötte. Csináltass teljes vérképet és nem árt ha megnézheted szakemberrel, bizonyos patikákban van kamerás hajvizsgálat
2018. júl. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Terhes vagy, azért szedtél terhesvitamint?
2018. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kevés volt a vitaminom azért volt de most normálisabb a vitamin szintem.

Nos lehet akkor kivizsgáltatom mert nagyon érik bennem hogy leszedetem teljesen. :/

2018. júl. 9. 00:29
 4/6 anonim ***** válasza:

De terhes voltál/vagy, vagy csak azt a multivitamint találtad jónak?


Hogy hullik a hajad? Foltosan? Vagy egyenletesen mindenhonnan?

2018. júl. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem voltam/vagyok terhes.

Ezt ajánlották a nagy mennyiségű vitamin hiányra. ami jó is volt.

Nem foltokban hullik hanem egységesen mindenhonnan.

Más úgy látja semmi baja de ha elválasztom valahol a hajam akkor nagyon látszik hogy ritka. ha meg lófarokba fogom az kevés már nagyon s lecsúszik a hajgumi is.Már nem sűrűn van.

2018. júl. 9. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Értelek. Igen, ez olyan, amit te veszel észre inkább. Nekem is hullott, és azt vettem észre, hogy a sampon kiöblítésénél kevesebb hajat mostam át, valahogy a kezem emlékszik a sűrűségre.


Én elmentem ezzel bőrgyógyászhoz, ő azt mondta, hogy vérvételre menjek, ne góckeresésre. Mert foltos hajhullásnál góc, gyulladás az ok, diffúznál (amikor egyenletesen, mindenhonnan hullik) minden más lehet. Stressz, hirtelen étrend váltás, vitaminhiány. Nálam vashiány volt az oka. És én is észrevettem, hogy főleg középen elöl a választékomnál botrányos.


Nekem is hátközépig ért, levágattam először vállig, utána pixire. Úgy voltam vele, inkább a dússága maradjon, mint a hossza.


Menj el háziorvoshoz, az a legbiztosabb. Ha a vitamin alatt jó volt, lehet, hogy vashiány, nem akarok hülyeséget mondani, de az kell a terhes nőknek nem? Meg folsav?

2018. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!