Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik olyan, hogy az arc...

Létezik olyan, hogy az arc egyik felén a bőr érzékenyebb, mint a másik oldalán? Csak mert borotválkozás után gyakran bepirosodik itt-ott.

Figyelt kérdés
Egyáltalán vannak praktikák, amivel erősebbé lehetne tenni az érzékeny arcbőrt?
2018. júl. 17. 06:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Érzékeny bőrnél szerintem legjobb a villanyborotva, mivel csak a szőrt vágja el, a bőrt nem karcolja vagy sérti fel. Igaz, az eredmény sem annyira 100%-os, mint pengénél, de azért a mai borotvákkal már elég meggyőző eredmény érhető el.

Előtte mindenképpen mosakodj langyos vízben, így még kevésbé fog irritálni.

Ha mindenképpen ragaszkodsz a hagyományos borotvához, akkor gélt használj hab helyett, utána pedig ilyen tejszerű, nyugtató aftershave-et, ne az alkoholost, ami ugyan szépen összehúzza a pórusokat és az illata is finom, viszont irritálja a bőrt és ki is szárít.

2018. júl. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod! Van Braun S3 gépi borotvám, ami szinte simára borotvál, illetve még Gillette Fusion proglide borotvám is, de gyakrabban használom a sima 3 pengéseket.


Pont múltkorában tértem át az arcszeszről a hidratáló after shave balzsamra. Bár én amúgy is bőrgyógyász által felírt arcszeszt használtam.

2018. júl. 18. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!