Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miét kopott ki a hajam ilyen...

Miét kopott ki a hajam ilyen hamar?

Figyelt kérdés
Nos, korábban 4x voltam szőkét újra melíroztatni és meguntam. Már túl szőke voltam és kellett a változás. Ezért elmentem a fodrászhoz, kiválasztottunk a két színt amit szerettem volna, össze számoltuk mennyibe fog kerülni és megkaptam az időpontomat. A két szín nekem a piros vörös volt és a sötét barna. Az alap hajszínem egyébként sötétbarna, ezért választottunk olyat amivel megütjük az eredetit. Úgy festetette a fodrászom a hajamat, hogy 4 részre választotta, egyik tincs barna, másik vörös, barna, vörös. Mikor kész lett nagyon örültem mert nagyon jól nézett ki és még jól is állt ez a szín. Rengetegen megdícsértek vele, hogy jó döntés volt. Mikor letelt egy hét és elkezdett zsírosodni elmentem hajat mosni. Esküszöm majdnem megállt a szívem mikor mosom és csak azt látom, hogy ilyen fura barnás, téglavöröses szín folyik lefele a lefolyón. Nem mostam olyan sokáig a hajam mint ahogy azt máskor csináltam hanem gyorsan turbán és száritottam, hogy megnezzém most így milyen. Ott fakult ki egy kicsit ahol az elvalasztásom van, és a legjobban látszik.. Igazából itt azt mondta az egyik barátnőm, hogy olyan mintha csak a barna fakult volna ki és így inkább vörösesebbnek néz ki. Ennek megörültem mert eltudtam volna még viselni ha vörösebb lettem volna. Aztán jött a második hajmosás, ahol szintén olyan lett a víz mint legutóbb és megint nem mertem olyan durván hajat mosni mint ahogy szoktam. Na ennél a mosásnál már sokkal jobban látszott hogy mostmár tényleg fakult. Nem csak a barna de már vörös is kopásnak indult. Itt igazából mosás után befontam a hajamat es szép göndören engedtem ki, és így jobban látszódott hogy vörös van benne. Mert ugye a tincsek kifordulódtak. Ráadásul nyár van és ilyenkor nem szoktam vasalni a hajam se száritani, hanem napra kimegyek, megszárad magától éd utána befonom kettőbe. De ezt megszegtem mert évzáróra csak kivasaltam a hajamat mosás után. Ennél a mosásnál már nem jött le annyi téglavöröses lé mint korábban. De kivasalva már inkább rózsaszínes volt, mintsem vörös. És azóta még egy mosáson túl vagyok és van olyan rész ahol annyira kifakult, hogy látszik hogy szőke voltam korábban. Head and shouldersel mostam hajat ha ez számít esetleg valamit. Nem értem, ennyire ragaszkodó lenne a szőke hajam? Ráadásul 7500 volt a hajam és azért nem fogok minden hónapban fodrászhoz menni csak mert kifakult. Mert szőkítésnél kb 4-5 havonta mentem mikor már csúnya volt a lenövés. Rettentően bosszant, hogy kidobtam 7500 ft-ot az ablakon amit élvezhettem egy hétig. Azt mondta egy másik barátnőm, hogy több fedtésen kell átmennem, hogy megkapjam azt a szép vöröses melírt amit szeretnék. De nekem apám újra kiakadna ha minden hónapban fodrászhoz járnék ennyiért. Ráadásul még klóros víz sem érte a hajamat, mert azt tudom hogy kiszedi a vöröst. Esküszom nem tudom miért lett ilyen a hajam..

2018. júl. 17. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
sziaa, nekem anno volt szőke és vöröses melírom egyidőben, borzalmasan hamar kikopott a vörös. fodrászom azt mondta, ez a szín jön ki leghamarabb. így én abbahagytam a festést, legalább nem károsítottam a hajam tovább. pedig nekem is tetszett a vörös melír :(
2018. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vörös alapból kikopik/kifakul egy barna hajból is. Nem hogy a pirosas vörös egy szőke hajból. Ha a fodrászod korrekt lett volna ezt előre közli veled.

Én is szőke voltam. Magamnak nem mertem barnával befesteni félve a zöldüléstől stb így elmentem fodrászhoz aki előre megmondta, hogy hamar kifog kopni belőle, de mivel megbeszéltük mivel festi így utána már otthon átfestettem magamnak. Ennek már egy éve és még mindig kifakul ameddig levan nőve már úgy hogy két havonta át kell szineznem hogy emberi szine legyen ne fos barna. Javaslom válassz olyan módszert pl csak sima barna v vöröses barna legyél amit otthon is át tudsz magadnak festeni mert a piros az iszonyat hamar kikopik mondom még a natur. barnából is.

2018. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hamari válaszokat. Esetleg tudtok ajánlani valami jó festéket amit itthon is betudok festeni magamnak és tartos is? És ami persze nem annyira károsítja a hajat és még jó árban is van.
2018. júl. 17. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!