Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt olyan, aki samponszapp...

Van itt olyan, aki samponszappant használ? Vannak kérdéseim.

Figyelt kérdés
Egy hete van meg, azóta kétszer használtam. Eddig így csináltam: bevizeztem a hajam, megdörzsiztem samponnal, aztán a kezemmel, kiöblítettem, aztán ráöntöttem almaecetes vizet, öblítettem. Kb 2 deci almaecetet használtam. A hajam másodszorra is tiszta lett a hajtöveknél, de a hajtőtől 2 centire érzem rajta a szappant, kb. nemezelni lehetne a hajammal. Tegnap mostam, ma reggel megpróbáltam, hogy 3 liter vízhez kevertem 2 kanál ecetet, beleáztattam a hajam kb. 2 percre, de semmi sem változott. Hogy érdemes csinálnom? Azt tudom, hogy legközelebb többször fogom a szappannal átmosni, inkább az öblítéssel van a baj szerintem. Több/kevesebb ecet? Vagy ecet helyett citromlé? Vagy több ideig áztatás?
2018. júl. 21. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Tömény,20%os samponnal öblitem át a hajam,2 hetente.Tiszta,csillog és egészségessebb.

Sima tusfürdőt használok,illetve ecet és szódabikarbóna a fűrdő/tusoló vízhez

2018. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi az a 20%-os szappan? :( Vagy az ecet akart lenni? :(
2018. júl. 21. 20:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Vagyis sampon, én is elírtam... :D
2018. júl. 21. 20:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Használtam, nekem is ugyanilyen lett tőle, próbáltam ezerféle képpen de mindenhogy undorító lett. Váltottam szulfátmentes samponra, több mint egy éve használom és azzal nincs ilyen probléma. Egyébként az ecet és a citromlé borzalmasan káros a hajnak és a fejbőrnek mivel túl savas, nem ajánlom hogy használd
2018. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam, jót tesz neki, ha hígítva van. Van pár ismerősöm, akik már évek óta használják, nem panaszkodtak a hajuk állapotára egyszer sem. Úgyhogy ettől nem szeretnék megválni, csak megtalálni a módját, mi viszi ki a szappant rendesen.

Amúgy én is évek óta mindenmentes sampont használtam, de attól meg állandóan lelapult és zsírosodott. A szappan ezt megoldotta, csak ugye, a végeiből nem tudom rendesen kiszedni. :/ Plusz ez zero waste (a Lushnak van szilárd samponja, de számomra horribilis áron...)

2018. júl. 21. 21:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ereteti hajszín,nem festett,a tömény, 20%os ecet zsírtalanit,és ápolja a hajat/bőrt.

Az alma ecet 5%....

Fürdés után a sima 20% ecet hajba fésülése,és szárítása,napon... Hajszáritót felejtsd el,töredezetté teszi a hajad

2018. júl. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos festett. :( De köszi, talán megpróbálom a sima ecetet is higítva. A hajszárítót szerencsére nem használom. :)
2018. júl. 22. 10:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki ezt: vizes haj - szappanozás- öblítés- vizes haj- szappanozás- rendes kimosás- majd savas öblítés (ecetes víz vagy citromos víz, de ez talán kicsit fakíthatja a hajszíned). A sav mennyiségét neked kell kitapasztalnod. Ne egyszerre öntsd a hajadra, hanem szépen apránként és ha kevésnek érzed a savat, akkor legközelebb tegyél a vízhez többet.
2018. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Eddig csak egyszer szappanoztam, most kétszer-háromszor fogom. Öblítésnél eddig csak ráfolyattam az ecetes vizet, egyszer több, egyszer kevesebb ecettel vegyítve.Azt olvastam, hogy percekig kell áztatni az öblítős savas vízben, és akkor lemarja a sav a szappant a hajvégekről. Ezt akarom majd kipróbálni legközelebb. De mindent ki fogok próbálni, mert a fejbőrömnek tényleg szupi a szappan:-)
2018. júl. 22. 14:21
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül sikerült kimosnom úgy, hogy citromleves vízbe áztattam a hajamat 2-3 percre! C:
2018. júl. 22. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!