Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A 14 éves lányom mit tehetne...

A 14 éves lányom mit tehetne a haja megfelelő állapota érdekében?

Figyelt kérdés
Ő úgy látja hogy nagyon csúnya haja van. Azt én is elismerem hogy nem a legszebb a haja, nincs eltörve, de mégis úgy néz ki mint ami el van. Most fejébe vette, hogy minden áron hajvitamint akar szedni. Én ezt nem engedtem eddig neki mivel nem tudom hogy abban milyen anyagok vannak és esetleg az ártalmas lehet-e neki. Jaa és ami a másik probléma hogy száraz a haja vége de viszont fent meg zsíros. Jelenleg a Baba 3in1 sampont használja, de mivel ő úgy veszi észre hogy annak a balzsamja nem megfelelő ezért Schauma hajmegújító balzsamot használ. Továbbá mivel hullámos haja van használ hajhabot ami Taft, viszont annak nem tudom a pontos névét csak annyit hogy fekete tubusban van.

2018. júl. 22. 21:56
 1/8 anonim válasza:

Nem vagyok hatalmas szakértő, de szerintem biztos zsírosodhat attól is jobban a haja, hogy a 3in1 sampont használja. Ha az egyben balzsam is, akkor valószínűleg elnehezíti a hajtöveket. A hajvitaminokról azt hallottam, hogy teljesen korrektek az összetevők, és sokaknak bevált. De ez persze márkától, hajtípustól is függ. Meg még a táplálkozás is befolyásolhatja a haj állapotát.

Meg a balzsamot fontos, hogy ne az egész hajára kenje, csak a felére kb (az aljától kb a közepéig). És abból száraz hajra valót.

2018. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Balzsamot nem szokta az egész hajára. És a hajvitamint 14 évesen is szedheti? Nem számít hogy ő most hány éves?
2018. júl. 22. 23:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Váltson “zselésebb” anyagú samponra, ami átlátszó.

Ricinus olajat vegyél neki a patikában, azt a balzsammal összekevergetve pakolja rá a hajvégeire. Alapossam mossa ki, mert nehezen jön ki.

Én 19vagyok több, mint két éve folyamatosan festem a hajam, havonta vágok belőle fél centiket, ricinusozom és csodákat művel. :)


Egyéb tippek:

Most nyáron kerülje a hajszárítót.

Ne dörzsölgesse a haját a törölközővel, csak nyomkodja ki a vizet finoman.

Hajvitamin helyett egyen inkább olyan dolgokat, amik hatnak a haj/köröm egészségére :)

Nem tudom, hogy anyukája vagy apukája vagy-e, remélem nembaj, hogy tegeztelek. Jó hogy ennyire törődsz a gyerekeddel, hogy ilyenekre is odafigyelsz.

2018. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is szedtem hajvitamint 14 évesen, mert nagyon csúnya lett a vasalástól. Semmi bajom nem lett, viszont szép, derékig érő hajam lett.

A sampon miatt valóban lehetséges a zsírosodás. A schauma jó márka, én is azt használom (sampon + balzsam), attól szép lesz a haj. A hajhabot jobb lenne elhagyni, iszonyúan tud szárítani, csak akkor rakjon, ha muszáj, és kevés időre. Használjon helyette krém állagú hajformázót, amit hajmosás után kell használni és nem kell kimosni, nekem az bevált, bár göndör hajam van, nem csak enyhén hullámos.

2018. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hajvitamin csak VITAMIN! Semmi ártalmas nincs benne. Elmész egy drogériába, és elolvasod mi van benne, vagy rákeresel a neten.

A baba sampon egy kalap kaki. Vegyél neki fodrászkellékesben göndör hajra való sampont és balzsamot.

2018. júl. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szedheti a vitamint de az a meglévő haj állapotán nem fog változtatni. A hajhab viszont nagyon szárít, mivel tele van alkohollal, lehet attól ilyen sprőd. Hányszor mossa egy héten? Használ hajszárítót? Ha túlzásba viszi a mosást és a szárítást attól is kiszáradhat. Amúgy ilyen hajra inkább szulfátmentes sampont ajánlok mert sokkal kíméletesebb ilyen hajra. Én pont a schauma rózsaszín gyereksamponját használom és nagyon bevált, nekem is kiszáradásra hajlamos a hajam.
2018. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És még olyan kérdesem lenne hogy mivel èrhető el hogy a haja fényes legyen?
2018. júl. 23. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a Dove károsodott hajra való samponját (Intensive repair) használom kb 4 naponta, minden második alkalommal pedig a balzsamját is. Minden hajmosás után pedig befújom a nem kiöblítendő balzsammal. A légvégén nyomok 2 pumpányit a hajvégeimre a Dove hajvégápoló olajból.


A samponnak nagyon jó, könnyed, de mégis krémes állaga van, könnyen habzik. Jól tisztít, de mégis puha lesz utána a hajam és illatos. A fújós balzsamtól nagyon szép, fényes lesz a hajam, és egy vékony réteget von a hajszálak köré, ami megakadályozza, hogy kócos legyen. A hajvégápoló is bevált számomra, mert puha lesz utána a hajam vége (pedig amugy száraz hajvégem, vágatni kellene már belőle), de minden másnap újra kell kenni a hajvégápolóval, mert addigra beszívja a hajam, és megint száraz lesz.


Nem vagyok Dove függő, de most ezek a termékek váltak be nekem a legjobban. Előtte L'oreal Elseve-t használtam, de annak a samponja inkább hasonlított egy balzsamra, semmit se tisztított.


Ha fodrászkellékesben veszel sampont akkor nehogy az ócska Kallos-t vedd, mert kínzás a hajnak. Ott ami jó az a Schwarzkopf Osis+, L'oreal Kerastase, Matrix, Alfaparf.

2018. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!