Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan oldjam meg a szőrtelení...

Hogyan oldjam meg a szőrtelenítést? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon, de nagyon régóta szenvedek ezzel az egész témával, a testem összes szőrrel borított területén. Erős, dús és sötét szálaim vannak. Legelső pár évben borotváltam magam. A lábam és a hónaljam minden alkalommal tiszta vörös pötty volt és viszketett. Ez azóta változott, már hozzászokott a böröm ezeken a helyeken és már nem piros. Viszont cserébe milliónyi kis fekete pötty szúr szemet az embernek, hiába sima a lábam. Emellett pedig másnapra már újra borostás vagyok.

Gondoltam, nem baj, kipróbálom az epilátort, az tövestül kihúzza a szálakat, sokkal jobb lesz a helyzet. Igen ám, de hamar rá kellett jönnöm, hogy nem húzza ki a gép rendesen a szálakat, akármilyen hosszúra hagytam, vagy behintőporoztam. Jött a nyár, úgyhogy muszáj volt már kitalálnom valamit. Elmentem kozmetikushoz gyantáztatni. De sajnos itt is csalódás ért, ugyanis a gyanta valamivel a bőröm alatt tépte el a szálakat, a tüszőt már nem húzta ki, emiatt kb 2-3 nap múlva már borotválhattam le a lábam.

A másik problémás terület a bikinivonal, illetve a combom belső fele. Nagyon érzékeny, borotvától piros lesz, gyanta itt sem szed ki semmit, ahogy az epilátor sem.

Mit tudnék csinálni? Nagyon el vagyok keseredve. Egyrészt mert engem is zavar ez a sok szőr, másrészt nem tudok rendes nyári ruhákat felvenni szívesen a korábban említett okok miatt.

Jár valaki hasonló cipőben? Mi segített neki? A legnagyobb baj, hogy ez az egész teljesen elveszi az önbizalmam. Légyszi aki tud, segítsen, köszönöm!:(



2018. júl. 31. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
szőrtelenítő krém?
2018. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát, nem szeretnék azt használni. Lehet beválna, de megiscsak vegyszeres, ami nem hiszem, hogy hosszútávon túl egészséges lenne. De, ha azt mondjátok az lehet a megoldás a problémámra, körüljárom a témat.

Köszönöm a vàlaszt!

2018. júl. 31. 17:30
 3/17 A kérdező kommentje:
?:(
2018. júl. 31. 17:40
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Tartós szőrtelenító gépet ajánlom. Én azt használok 1 éve, borotválom a lábam, hónaljam stb., és kb. 3 hét alatt nő vissza szőr. Pofon egyszerű használni, nem fáj, csak időigényes, bár nekem 1 óra a lábam, hónaljam, bikivonal.

Vagy menj el plasztikai sebészhez végleges szőrtelenítésre. Az ismerősöm, aki volt, teljesen csupasz lett tőle. Szerintem én is a télen elkezdem a kezelést. De! Kozmetikushoz ne menj végleges szőrtelenítésre, mert akiket ismerek, és voltak, kiadtak egy csomó pénzt, és semmi változás. Ugyan olyan szőrösek!

2018. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

De bunkó vagy!

A krémen kívül jelenleg nincs más ötletem, ha a gyanta sem válik be, az már elég durva lehet.

2018. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
A gyantázás jó megoldás, csak eleinte problámásabb. Ha erös a szörzeted, akkor eleinte hamar visszanö, de idövel egyre kevésbé, tovább lesz síma, jobban kijönnek a szálak és egyre vékonyabbak lesznek, FELTÉVE, hogy közben semmi esetre sem borotválod!
2018. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok! Valószínüleg átállok a gyantázásra, ha azt mondod.:) Ha nem válik be hosszútávon, akkor utána kutatok a tartósnak, amit már korábban írtak, ezzel kapcsolatban is köszönöm a tippeket!:)

Mondjuk azt nem értem miért vagyok bunkó, de azért neked is köszönöm, hogy időt szántál rám!

Ha valakinek van még tapasztalata, írjon légyszives pár sort!:)

2018. júl. 31. 18:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
FEltételezem, hog a bunkó megjegyzés nem neked, hanem a z elsö válaszolónak volt címezve!
2018. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bocs, közben törölték azt a választ!
2018. júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja, értem!:)
2018. júl. 31. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!