Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kenjek rá az arcomra,...

Mit kenjek rá az arcomra, hogy ne legyen pattanásos meg ilyenek?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok 16 éves, és kicsit későn kezdtem elkamaszodni pedig annó reménykedtem h ilyen marad az arcom és nem kell majd pattanásokkal szenvednem.


teli vagyok mitesszerekkel az orromnál és a szemöldököm közt illetve ahova a lányok a pirosítót rakják és a szemem alatt kisebb pattanások növekednek, illetve a homlokon és mostanában a pajeszom alatt is van néhány.


Az tény, hogy el kéne menni kozmetikushoz, de otthonra mit használjak az arcomra ami tényleg hat? Az se baj ha nagyon drága. Nagyon nehezen bírom ki, hogy ne nyomogassam őket és vannak olyanok amiket simán kinyomok mint egy vérprofi de egy csomót nem lehet, és amit meg kinyomok tökéletesen sokkal később újra termelődnek.


Várom a tanácsokat, előre is köszönöm.

(egy lánynak akarok tetszeni:D)



2018. aug. 5. 00:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Konkrét krémet nem tudok ajánlani, mert nekem nem ilyen vészes a helyzet, de az nagyon fontos hogy napi 2x (reggel este) tisztisd meg az arcod. Semmiképp ne legyen a folyadékban alkohol, mert attól csak rosszabbak lesznek a pattanások. ( legalábbis nálam) Én a micellás vizet ajánlom abból is a bioderma -t. A krémeknel pedig nagyon fontos, hogy semmiképp NE legyen hidratáló. Az zsírositja az amúgy is zsiros bőrödet. Valami lágy pattanastalanito krémet használj heti 3x pedig arc maszkot. Vannak azok a fekete arc maszkok... azok szerintem jok...

16/L

2018. aug. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyszer kipróbáltam egy ilyen arcmaszkot és nem csinált semmi :D biztos gagyi volt, de abból is kéne valami minőségi
2018. aug. 5. 01:06
 3/10 anonim ***** válasza:
kozmetikát tanultam kezdő szinten középiskolában. miteszerekre ajánlok szalicilsavas arctonikot. Használj arcradírt hetente 1-2 szer illetve vannak mélyen tisztító arcmaszkok de ezeknek a hatását nem rövid hanem inkább hosszútávon fogod érezni. ezeket rossmanban vagy dm ben megtalálod. De az AVON termékei nekem pl. beváltak azokat tudom még ajánlani. ezeket neten is megvásárolhatod [link]
2018. aug. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Szia!

Az arcápolás mellett (napi szinten reggel és délután tisztítsd szalicilsavval az arcodat) elengedhetetlen, hogy ne egyél cukros, zsíros, fűszeres ételeket. A cukorra kell nagyon odafigyelned mivel ez felborítja az amúgy is zavaros hormonjaidat. Már napi 5 gramm cukor is okozhat pattanást. Ezt ki kell tapasztalnod, hogy mennyire vagy pattanásos fajta és mennyire tolerálja a szervezeted a cukrot. A kolbász nagyon zsíros étel erre is figyelj mert sokaknál ettől is csúnyán kijönnek a pattanások. Szóval a nagyon kockázatos ételek amikre oda kell figyelned a cukoros étel-ital, zsíros ételek mint pl.: kolbász, olajos magvak (földimogyoró, napraforgó mag, kakaó és csoki stb.). Jót tesz a bőrödnek ha zöldségeket fogyasztasz és sok vizet iszol (napi 2 liter) valamint mellőzöd a már említett ételeket.

2018. aug. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kozmetikus ÉS bőrgyógyász
2018. aug. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlanám neked:

[link]


Nem drága, és tényleg hatásos. A sok kenőcstől csak pattanásosabb leszel.

2018. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Amugy lehet h ugy irtam mint ha akkora lenne a baj, de igazabol nem.


Koszonom a valaszokat

2018. aug. 6. 00:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Szalicilsavas arctisztítás, esetleg BHA hámlasztó. Fontos hogy ne szárítsd ki a bőröd szappanokkal, az csak ront rajta. Én anno Eucerin dermorurifyer arclemosó zselét kaptam a bőrgyógyászomtól, plusz az épp aktuális vényre kapható receptet, de nálam rossz volt a helyzet. Kozmetikushoz nem mennék, attól akár heges is lehet a bőröd, ahogy az otthoni nyomkodástól is.
2018. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%

A tehénlepény a legalkalmasabb a feladatra

Kicsit büdös, de legalább jót tesz az arcodnak és még a szakadt kis r*ngyókat is távol tartja és így tudsz udvarolni a lánynak, aki tetszik :3



ikszdé

2018. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már probaltam de nem segitett az arcomon..
2018. aug. 17. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!