Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Manapság miért ment ki így a...

Manapság miért ment ki így a "divatból" a hagyományos borotválkozás? Szinte mindenki le van már szőrösödve. Még az olyanok is, akiknek gagyin, hiányosan nő az arcszőrzetük.

Figyelt kérdés
2018. aug. 10. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert most ez a divat. De úgyse tart örökké. A hippikorszakban is csupaszőr pasik mászkáltak mindenhol.

Én személy szerint a nők vonalzóval rajzolt brutálvastag szemöldökének szurkolok, hogy tűnjön el mielőbb.

2018. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Attila1945 ***** válasza:
74%

Én eldobható borotvával kezdtem, rossz munkát végzett, és szétcsapta a bőröm. Nem hatékony.

Aztán elektromos borotva. Gyors, de ha jó munkát végzőt akarsz, akkor nagyon drága. Egy Braun s5 50k-tól kezdődik, aztán cserélgetheted a fejet évente, 10k körül. Az olcsóbbak meg olyanok amilyenek, de legalább felviheted repülőre.

Most a klasszikus biztonsági borotvát használom, amihez viszont brutális szertartást kell végezni, habverés, habfelvitel, spéci szappan kell hozzá, olaj az arcodra, pengéket dobozba gyüjteni. Nagy borotvavezetési gyakorlat kell hogy a bőröd is megmaradjon és a szőr is lemenjen, ehhez ismerni kell minden szőrszálad, milyen irányba nő, melyik része mennyit bir az arcodnak. Igy sem perfekt a végeredmény.

A ősi késszerű borotva a legjobb, csakhát ahhoz bőrszij kell és meg még több tapasztalat, de cserébe azzal lehet tökéletesen megborotválkozni.

Valahogy megértem a mai férfiakat, hogy feladják a küzdelmet. Nem mindenki tud ennyi energiát belefeccelni és hobbiként kezelni a borotválkozást a mai rohanó világban.

2018. aug. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert ez a divat,és minden fiú/férfi szeretné követni,még akkor is ha hiányos vagy szinte nincs is arc szőrzetük.Nekem azzal nincs semmi gondom,ha valakinek rendesen nő a szőrzete és gondozza is,preferálja a BarberShop-okat,mert az jól tud kinézni,ha jól is áll az adott srácnak.De amikor szinte nincs is szőrzete és noveszteni próbálja,az elég hülyén tud kinézni.
2018. aug. 11. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utálok borotválkozni, most mégis erre kényszerülök, amíg nem veszek egy új szakállvágót, mert összehányta magát a régi.

A drága márkás borotvafej is kb 2 használat után már kezd nyúzni (évi 15k-t kéne erre költenem - 20k-ért már jó szakállvágót kapok, ami kitart 3-4 évig is...), utána az egész feszülő arcbőr, néha harmadnapra egy csomó pattanás is kíséri a procedúrát.

Ezt nem nekem találták ki, szerencsére, senki sem kényszerít a borotválkozásra (el nem tudom képzelni, mi pénzt, időt, energiát elvihet a mindennapi borotválkozás).

2018. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!