Pattanások sos?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám lenne hogy iszonyatosan küzdök a pattanások ellen már 13 éves korom óta (most vagyok 17) de a helyzet egyre rosszabb.. két kezemen meg nem tudnám számolni hány kenceficét, praktikákat, házilag készített maszkokat használtam. Rettentő sokat. Most tartok ott hogy át álltam az Ázsiai termékekre attól picivel szebb a bőröm de nem sokkal. Tudom hogy hormonális változásoknak is köze lehet de ennyire? Elmentünk bőrgyógyászhoz aki azt mondta hogy nem ír fel krémet (gyógyszert semmiképp nem akarok szedni) mert az emésztőrendeszeremmel lehet a probléma (?) váltsak étrendet. Otthon utána néztem a dolgoknak. Nekem a homlokom pattanásos és a halántékom, a hátam és a mellkasom... és ezek valóban emésztésre utalnak. De nem éretme az egészet. Nem fogyasztok zsíros, egészségtelen ételeket. Kiskorom óta úgy neveltek hogy mindig lehetőleg egészséges ételeket együnk. Nem eszek gyors ételeket sem. Valakinek esetleg volt már tapasztalata hogy az étrendet megváltoztatta és valóban javult a bőre állaga? Esetleg tudnátok tanácsot adni hogy akkor miből kéne többet ennem? (pl.: gyümölcs.. stb..) Vagy mit nem kéne ennem?

Nagyon elvagyok keseredve, persze tudom hogy nem én vagyok az egyedüli de utcára nagyon ki sem merek menni ilyen arccal.

Köszi előre a segítséget!



2018. aug. 11. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
én mondhatom hogy a Aknesol-tól helyre rázódtam. nincsen rajtam egy sem. de azért még havonta egy két három alkalommal átkenem vele az arcomat.
2018. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia,

mi is voltunk bőrgyógyásznál, nekem szintén a homlokom és a hátam volt pattanásos.

Akneroxidot tanácsolta, vény nélkül kapható, 2-3 hét alatt nagyon sokat segített, a hátamról kb teljesen eltüntette a pattanásokat. 2 ezer forint körül van, ennyit bőven megér és hatásos is.

2018. aug. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akneroxid tényleg nagyon jó.
2018. aug. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Laktóz, vagy Glutén érzékenység is lehet a probléma. Próbáld egy hétig hanyagolni az egyiket, aztán a másikat, és figyeld, hogy változik-e a bőröd állapota.
2018. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2018. aug. 12. 10:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Másik bőrgyógyász, endokrinológus és gasztroenterológus

Renszeres kozmetikai kezelés

2018. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem másik bőrgyógyász. Nekem 8 év kezelés alatt egyszer sem mondta, hogy emésztőrendszeri, vagy hogy ne egyek bizonyos dolgokat, sőt, ő hozta nekem a rántott húst, sütiket (a nagynéném). Van akinek csak a gyógyszer segít, ez sajnos genetika. Azt nagyon furcsállom, hogy semmilyen kenőcsöt nem írt, használni szoktak, amíg a bőröd meg nem szokja.
2018. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

[link]


Itt írnak az Akneroxidról, nekem is ez vált be, sőt ezenkívül eddig semmi kb.. Viszont tényleg kitartónak és körültekintőnek kell lenni a használatával. Én kb. 8-10 hétig használtam minden este, alapos arcmosás után, majd hidratáltam az arcomat, mert az ennél az a benzoly-peroxidnál nagyon fontos!


Nagyon szépen megtisztította a bőrömet, de természetesen attól az még nem maradt problémamentes, hisz ugyanúgy zsíros, pattanásra hajlamos, viszont megfelelő arcápolási rutinnal szépen megőrizhető a tisztasága a kezelés után. Plusz bizonyos időközönként biztosan meg fogom ismételni a kúrát.


Sok sikert!! :)

2018. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2018. aug. 13. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!