Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem akarják hogy befestessem...

Jazzmyn kérdése:

Nem akarják hogy befestessem a hajam. Szerintetek se kéne?

Figyelt kérdés

Sötétszőke hajam van elméletileg, de szerintem inkább iszap színű. Nagyon utálom és mindíg is be akartam festetni. Feketére szerettem volna és elő is adtam anyáéknak az ötletemet viszon kinevettek és azt mondták hogy csináljam csak majd úgy is megbánom. Elmentünk fodrászhoz, anyával kezdtek és én már nem fértem bele az időbe. Szóval csak megmondtam hogy majd mit szeretnék és pár nap múlva visszamegyünk. Viszont a fodrász később elsírta az egyik ismetősünknek (ő is oda jár) hogy ő nem akarja befesteni a hajamat. Természetesen az ismerős elmondta mindenkinek hogy hajat akarok festetni és sorba jöttek anyámhoz hogy “De ugye nem fogod megengedni neki?”

Szóval nem tudom mit csináljak

Mint már írtam a mostani hajszínemet utálom. Mondjuk itt hozzá kell tennem hogy van egy eléggé erős megfelelési kényszerem szóval az is közrejátszik. Ilyen kék,zöld stb.. hajat nem akarok (bár ezzel a szüleimnek nem lenne baja). Művészetibe járok, ott mindenkinek színes a haja. A barna nem igazán tetszik, anya javasolta a vöröset de az egyáltalán nem állna jól. A fekete pedig még az öltözködési stílusomhoz is megy. De most komolyan, képzelj el mondjuk egy zöld, rövid hajú csajt elegáns,piros egyberuhában. Szerintem nem a legszebb látvány. Lassan már be se akarom festetni, félek hogy nem tetszene másoknak.

Szerintetek is hülye ötlet ez a hajfestés dolog?



2018. aug. 26. 11:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Lemaradt a végéről hogy 15/L
2018. aug. 26. 11:10
 2/9 anonim válasza:
55%
Figyelj. Tedd azt amit jónak látsz. Az éj szüleim sem szerették volna ha be festetném a hajam (nekem vörös), de azóta imádom. Nem tudtam hogy milyen lesz, de bevállt.
2018. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen sok hülyeséget csinál az ember hirtelen felindulásból. Szerintem próbálj meg egy kevésbé drasztikus váltást először. Ha nem tetszik az eredmény, a fekete színtől rohadtul nehéz megszabadulni, át sem tudod normálisan festeni. Én a helyedben először a saját hajszínemtől kevésbé eltérő árnyalatot próbálnék ki. A leírásod alapján seszínű, szőke és barna közötti hajszíned lehet. Világosbarna vagy középszőke jó lehet. Vagy ha mindenáron feketét akarsz, próbáld ki először hennával.
2018. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
A feketét 100% meg fogod bánni. Öregít és nagyon mű. Ha fehér a bőröd sápaszt és mindig hullaképed lesz, ha kreol akkor meg úgy fogsz kinézni mint egy cigány. Festett fekete haj csak goth lányokon néz ki jól nagyon erős sminkkel párosítva. Mindenki máson proli hatást kelt. Ráadásul megszabadulni is nagyon nehezen tudsz tőle ha mégsem tetszik, többször le kell szőkíteni plusz festegetni amit nem kicsit roncsolja a hajat. Ebben az egy dologban mindenképp halgass a szüleidre, ezt úgy mondom hogy az összes létező színre volt már festve a hajam beleértve a feketét. Anno nekem se engedték hogy befessem de titokban megcsináltam, ma már nagyon bánom hogy nem hallgattam rájuk. Undorítóan néztem ki vele és utána a szőkítéstől tönkrement meg állandóan festegetni kellett hogy ne sárguljon be. Hosszú évekig tartott mire végre lenövesztettem a sajátom. Nem vagyok hajfestés ellenes de tény hogy a festetlen haj a legszebb, mások tízezreket fizetnek a hajszínedért de az sose lesz olyan mint egy természetes egészséges haj. Szerintem kár lenne elrontani, főleg feketével.
2018. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A feketet nagyon megbannad meg ilyen fiatalon amikor allandoan valtozast akarsz, hidd el. Szerintem szokittesd ki egy kicsit inkabb, azt barmilyen szinre festheted meg utana. Irtad, hogy szines hajat nem szeretnel, de pl szoke hajat nagyon konnyen lehet nem tartosan szinezgetni akar paszteles szinekre is, es tudod valtogatni a hajszined hetente akar kesobb :)

A feketet es a voroset a legnehezebb kiszedni. Ha nagyon nagyon ragaszkodsz a sotethez, akkor kerj sotetbarnat, az elso festes utan ugyis mindig eleg sotet lesz, aztan szepen kopik ki.

En elsore max par arnyalatot valtoztatnek ha nem festetted meg a hajad soha.

2018. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen megértelek,nekem is iszap az eredeti hajszínem :D Mint kiderült később egy styllist által,az hamvas sötétszőke,és sok nyár tipusú lány küzd ezzel a gonddal.

Én szőkére akartam festeni,de anyám nem engedte hogy egyáltalán fessem. A barátnőim rábeszéltek a vörösre. Hogy ne legyen olyan hirtelen a változás,és ne hisztizzenek hogy tönkreteszem a hajam,vörös hennával festettem be. Nagyon szép rozsdavörös beütése lett,nem nagy változás. Aztán ahogy hozzászoktak festettem tovább mindenféle vörösre,míg egyszer megengedték hogy rendes festékkel is fessem,és rendes szine lett :D

Azóta már felnőttem és szőkére festem,és igazam volt végig,ezt kellett volna rögtön mert ez áll a legjobban.

Ha színt választasz igazítsd a bőröd és a szemed szinéhez,ahhoz hogy hideg vagy meleg árnyalatú. De mivel olajzöld a hajad,feltételezem hogy olyan típus vagy mint én. A hideg jégszőke,hideg fekete,hideg föld barna kéne hogy jól álljon.Ha van valami mód rá,próbálgasd. (paróka,kimosható festék,online hajszereksztő programok)...

2018. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vegyél hajszínezőt, ami pár mosás után kijön. Valószínűleg már ott rájönnél, hogy nem is akarsz fekete hajat, de legalább az ki fog jönni.
2018. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem elsőkörben próbálj ki egy barnát, akár sötétebb barnát, de ne feketét.

A feket festett haj nagyon műen hat szinte mindig, és úgy megtudja fogni a hajat, hogy évekig nem jön ki.

2018. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
52%
16 vagyok, úgy kb. 2-3 éve festem titokban a hajam.:D Fokozatosan festegettem, szépen lassan világosodott, mindig csak egy picit, egy fél árnyalatnyit, így nem volt olyan durva feltűnő senkinek. Nyilván azóta rengetegszer megkaptam, hogy festem, minden második embertől aki szembe jön velem, de én anyumék elől titkoltam mindig. Azóta valamennyire nekik is leesett, én keményen tagadom.:D Nagyon hülyén hangzik így ez az egész, tudom. Eredeti hajszínem barna, világ életemben utáltam, amióta az eszemet tudom szőke szerettem volna lenni, ráadásul hülyeség, hogy mindenkinek az eredeti hajszíne áll jól, nekem szörnyen állt. Szóval tudom mit érzel, azt mondom semmiképp ne feketével kezd, akkor már inkább barnát próbálj ki, de szerintem különleges a hajszíned. Viszont pontosan tudom mit érzel, szóval tedd azt, amit a szíved mond, ami téged boldoggá fog tenni.:)
2018. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!