Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Férfi hosszú haj ápolás...

Férfi hosszú haj ápolás tippek trükkök tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem hogy meg szeretném növelni a hajam akkorára hogy copfba majd kontyba tudjam kötni most éppen növesztem. amit tudni kell eddig rövid hajam volt amivel nem kellett sokat törődni szóval várok minden tanácsot tippet véleményt és tapasztalatot :D amit még érdemes tudni hogy dús, erős és egészségesnek kinéző a hajam

2018. szept. 5. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Szia, na leírom a tapasztalataim:

Amikor elkezdtem növeszteni, felül kb a szememig ért, oldalt meg volt 2 mm.

Nem tudom neked mennire hosszú most, de azt ajánlom hogy ne erőszakold bele a hajad egy hajgumiba, ha nem elég hosszú még. Több miatt is. Először is: nagyon hülyén néz ki, ha valakinek a feje tetejénél középen felül van összefogva az 5 centis haja. Minél hátrébb van összefogva, annál jobb.

Másodszor: kitéped a hajhagymákat vele, ha folyamatosan össze van kötve, stressz éri őket ami miatt kihullanak. És azok nem nőnek vissza. Ez főleg a hajvonalnál van (ha nem hiszed, keress rá traction alopeciara guglin)

Most random írok még pár tipped:

- Ne érdekeljen a mások véleménye a hajadról. Én rengeteg kritikát kaptam mindenkitől szinte mikor eldöntöttem, hogy megnövesztem. Aztán a hozzám közel levők már megszokták és tetszik neki. De sok kritikát kaptam, csak egyszerűen leszartam.

- Sok "awkward phase"-e lesz a hajadnak, ez annyit tesz, hogy egyszerűen hülyén áll. Rövidnek nem rövid, hosszúnak nem hosszú, közepes. Nem tudod majd hogy hogy állítasd be mert nem akar jól kinézni egyszerűen. Ezzel semmi baj, csak készülj fel rá. Nekem ez 3 hónapig tartott.

- Amikor már olyan hosszú, hogy az orrod alá ér, szerezz be egy hajbalzsamot. Fontos a hajvégeket ápolni, de ha még túl rövid, akkor ne használd mert zsírosít. Ha használsz ilyet, akkor csak a végekre rakd, masszírozd be 1percig és öblítsd le utána.

- 6 havonta azért érdemes fodrászhoz menni, hogy az eltöredezett végeket levágja. Ha nem vágná le, még jobban betörik a hajad, és nagyon csúnyán fog kinézni. Nem baj ha mész, csak mondd hogy növeszted és szeretnéd ha a végeit levágná.

- Most itt lesz az ősz meg a tél, remek alkalom hogy eltakard a hajad egy sapkával. Ha a közöttes állapotban vagy, nem fogja a szemedbe fújni, és mások nem látják hogy hogy nézel ki.

- ne moss minden nap hajat, hetente 1 lenne a legjobb, de 2-3 normális. Ha túl gyakran mosod, gyorsabban fog zsírosodni, mivel elmosod a fejbőrről a fontos olajokat, és a szervezeted azon lesz hogy minél gyorsabban termelje ki ezeket, mert fontos.

- Vannak hajnövesztés gyorsító dolgok is: Én kókuszolajjal "gyorsítottam" meg egy kicsit a növekedést, melegíts fel 1-2 ek-nyi kókuszolajat, és masszírozd be szép lassan a hajadba, fejbőrödbe 5 percig. Utána hagyd rajta legalább fél óráig, és mosd ki. Ezt hetente 2x ha csinálod, gyorsabban fog nőni a hajad egy kicsivel.

A másik dolog, hogy egészségesen eszel, nem össze-vissza dolgokat.

Harmadik dolog: vegyél hajvutaminokat valamelyik drogériában. Én a dm-ben veszem, az a lényeg hogy legyen benne sok biotin és a zink sem árt. Ha eldöntöd hogy veszel ilyet, akkor figyelj arra hogy minden nap ugyanakkor vedd be, hogy a szervezeted ráálljon erre.



Most nagyjából ennyi, ha van még kérdésed írj nyugodtan. Jó hajnövesztést :)

2018. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat. épp most van abban a fázisban hogy sehogy sem áll kb olyan 15 cm hosszú :D
2018. szept. 6. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!