Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kell tenni azért, hogy...

Mit kell tenni azért, hogy valakinek extra hosszú haja legyen? Derékig, fenékig érő.

Figyelt kérdés
2018. szept. 7. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem vágni, ápolni, várni.
2018. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Valahol ez genetika is. Nekem pl simán megnő fenékig (tovább még nem hagytam sosem), pedig a rendszeres mosáson, fésülésen kívül nem csinálok vele semmit, míg anyukám állandóan használ mindenféle kencét, gyógyszertári sampont, minőségi balzsamokat, pakolásokat, fodrásztól is kéreget tanácsot folyton, mégis a hátközépig érő a legnagyobb hossz, amire valaha meg tudott neki nőni :(
2018. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen, valamennyire genetika (vagy idk). Például ha normálisan nő a hajad (ha lassan is, de azért nő), akkor semmi akadálya a derékig érő hajnak. Van egy ismerősöm, elég vékonyszálú haja van, és egyáltalán nem nő. Vállig érő haja van, ő is mondta, hogy szeretne hosszabbat, de egyszerűen szinte semmit se nő. Esetleg próbálhatsz rá hajnövesztő szereket (mondjuk az ilyenekben nem hiszek, de hátha van ami beválik), de például az egészséges étkezés is sokat segít. A hajra pedig kevesebb szert használni, főleg az olyat, amit ki se mosol belőle. De egyébként ha hajlamos a hajad a növésre (ez így hülyén hangzik, de arra gondolok, hogy nem csak pl. vállig nő meg, hanem tovább is...), akkor csak várni kell.
2018. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem fenékig ér, de nem gondolom extra hosszúnak, ugyanis térdig érőt szeretnék már kiskorom óta. Sose vágták vissza mell fölé, 3x volt festve és ritkán vasalva. A fodrászom szerint átlagos tempóban nő, de sajnos vékonyodik a vége és letörik. A balzsamot alap dolognak tartom, ahogy a vitaminokat is. Néha jobb állapotban van, néha kevésbé, sajnos az egészségemtől függ. Kíméletes fésülés, nem szabad dörzsölni, agyonformázni, még a lófarok sem ajánlott. (Ellenben a befonás az sokat segít az állapotán.) A legjobb, ha magától szárad meg, de én nem túl meleg hajszárítót használok, mert különben a súlya miatt nagyon lapos a fejtetőn (na meg sok idő, ha kivárom). Babahajakat legjobban ricinusolajjal tudsz előidézni. Ha mégis vágnád, akkor a tépett fazont elfelejtheted. Rengeteg időt kell vele foglalkozni, még többet várni, hogy növekedjen. Ha tényleg semmi hatására nem nő, akkor fordulj szakemberhez.
2018. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Póthaj...
2018. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyukamnak, nagymamamnak nagyon szep haja volt fiatalkent, eros, hullamos, derekig ert nekik. Gyanitom, eltorve sem volt a hajuk, eleg regen volt mar az :D Nekem nem ilyen, szerintem nem is tudna addig megnoni, bar elegedett vagyok a hosszaval, sot, mindig visszavagom vall ala. Nem szeretnek fenekig ero hajat, inkabb annak orulnek, ha nem vekonyszalu lenne :D Szerintem is inkabb génektől fuggo dolog.
2018. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha ügyesen ápolod kb2év ha vállig érő a haj.
2018. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!