Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve. Régen gyönyörű hajam volt, mindenki dicsérte. Eredetileg barna hajszínem van, de egy rövid ideig voltam sötétvörös. Az a hajfesték semmit nem ártott. Aztán eldöntöttem, hogy hiába áll jól, és nem is árt, inkább más hajszínt szeretnék. Az volt az oka, hogy a vörös nagyon elüt a barna hajamtól, és ahogy nőtt le, csúnya volt. Túl sűrűn kellett volna festeni. Így nagy hülyeség volt, de szőke festéket vettem. Befestettem, de elég furcsa színű lett a hajam. Volt benne már vörös, barna, szőke. Újra befestettem szőkével, azonban nem vártam meg a 6 hetet a két festés között. Utólag ezt bánom a legjobban. Sok hajam kihullott, és nagyon lelapult. Ez tavaly novemberben történt. Azóta jobban hullik a hajam, mint régen. Sőt, tegnap mosás után már két csomó is kijött. Pár hónapja mentem először bőrgyógyászhoz, aki Viscoderm kapszulát javasolt. Szedtem 3 hónapig, de semmi hatása nem volt. Előtte, hogy bőrgyógyászhoz mentem, magamtól szedtem először Biovanne plust, majd sörélesztőt. Egyik sem használt, ezért mentem bőrgyógyászhoz. Jelenleg Forcapilt kapszulát szedek, már majdnem azt is egy hónapja, de egyelőre nincs hatása. Elég felületes volt egyébként a bőrgyógyász annak idején. Ránézett a fejemre, semmi rosszat nem látott, majd felírta a Viscodermet, amit másoknak is szokott. Pedig interneten azt olvastam, jól ki kell vizsgálni a hajhullás okát, és egyénre szabottan kezelni. Szerintem még az sem biztos, hogy a festés okozta, mert annak ennyi idő alatt el kellett volna múlni. Szedek 3 éve szorongásoldót, még arra gondoltam, az okozza. Lehet ez is a mellékhatása, viszont ugye 3 éve szedem, a hajam meg tavaly november óta hullik. Stresszre gondoltam még, mert a gyógyszer mellett is elég ideges vagyok. Szerintetek mennyire egyértelmű, hogy a festék okozza még mindig? Azóta egyáltalán nem festettem a hajam. Még annyi az észrevételem, hogy ha samponnal mosom (sokat kipróbáltam), jóval több hullik mintha tusfürdővel mosnám. Így egy ideje tusfürdővel mosom, de már ennek ellenére is rosszabb a helyzet. Ha úgy látjátok, hogy nem biztos, hogy a festék okozza, milyen kivizsgálás lenne érdemes? Bőrgyógyászhoz menjek, vagy háziorvoshoz? Félek, a bőrgyógyász megint vitamint ír fel. A háziorvos kérhetne labort. Meg olvastam még egy vizsgálatról, a hajszálak mikroszkópos elemzéséről, a trichogram vizsgálatról. Ezt bőrgyógyász végzi. Bárkinek van ötlete, azt szívesen fogadom.

Elnézést, hogy hosszú lett. Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 24. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Hogyhogy "mitől lehet"? Te is tudod, azért, mert nem tartottad be a hajfesték használati utasítását
2018. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!