Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fekete hajszínező krém/bemos...

A fekete hajszínező krém/bemosó (amelyik kb 30 hajmosásig marad a hajban) valóban kijön? Utána a haj színe ugyanolyan lesz, mint előtte, nem károsodik/fakul? Attól függetlenül, hogy nem tartós festék, mivel fekete, ugyanúgy károsíthat?

Figyelt kérdés
Egyébként L'Oreal Casting Creme Gloss 100-as festékkel lett festve. Alapból sötétbarna a hajam. A fodrász azt mondta, nem biztos, hogy a fekete egyáltalán ki jön-e, mivel még nem dolgozott ilyen (bolti) festékkel.

2018. szept. 25. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak színező, akkor nem fogja károsítani a hajad.

2 alapvető különbség van a színezők, és a tartós (kémiai) hajfestékek közt: a színezők csak a hajszál külsejét vonják be egy festékréteggel, ami értelemszerűen a víztől fokozatosan kopik.

A tartós festékek viszont a festés során megbontják a haj szerkezetét, így a festékmolekulák a hajszál belsejébe kerülnek. Bár fakul ez is, de mivel a szín a hajszál belsejében van, eltüntetni már nem lehet belőle, csak lenő. Ez valóban káros, hiszen mint írtam megbontja a haj természetes szerkezetét.

Az általad írt terméket bár nem ismerem, de igencsak jónak kell lennie, ha színező létére 30 mosást bír, általában 6-8 mosást szoktak ráírni. Az, hogy kijön-e egyéni dolog, a hajad szerkezetétől függ, ezt előre nem tudod megmondani. Nekem pl a tartós festéket is hajlamos ledobni a hajam, valakinek pedig a kimosható színező is hónapokig benne marad.

2018. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Miss Endzsi ***** válasza:
Igen kijön. Nekem a fekete jóval hamarabb kikopott, mint a vörös ugyanabból a fajtából, de azért tartós.
2018. szept. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!