Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rövid haj előnyei és hátrányai?

Rövid haj előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
Gimnazista lány vagyok vállig érő hajjal és szeretném kipróbálni a rövid hajat ( kb short bob fazon) de nem tudom, minden nap be kell lőni/szárítani stb? Én ehhez lusta vagyok, nincs kedvem ilyenekkel foglalkozni XD Valaki egy kis segítség?

2018. okt. 7. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Biztos vagyok benne h mindenki az ellenkezőjét fogja annak írni amit most én fogok dee én a rövid hajjal sokkal többet szenvedtem mint a hosszúval

Oke hajmosás/szárítás idoigenyesebb hosszú hajjal de a rövid soha nem állt sehogy csak addig abban a pillanatban amíg csináltam. Ha kivasalom kb 65cm nagyon szép olyankor de nem mindig van kedvem hozzá. Van h osszefogom akkor is áll valahogy,van h úgy alszok h" kontyba" van és akkor reggelre felgondor. Ha nem szárítom meg (nyáron nem szoktam ) akkor is felgondor

Begondoritem a hajam és 3 nap múlva is szép göndör hiába ugrott ki egy kicsit belőle

Rövidnél ha egy tincsem elaludtam már vállalhatatlan volt a hajam ha csak nem kezdtem el állandóan 200fokon vasalni

Vizes hajjal nem tudtam elaludni mert reggelre borzasztóan állt ,begondoritettem 2ora múlva kidobta a göndört úgy néztem ki mint aki 1hete fésű közelébe se volt

2018. okt. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Anno volt, hogy én is levágattam + frufrum is volt, de nagyon megbántam, és egy örökkévalóságig tartott, amíg a visszanőtt.

Most a vállam alá ér, és ez az a hosszúság, ami nekem tökéletes.

Nem kell több időt szánni a beállítására, mint amennyit én szeretnék, ugyanakkor rengeteg féle frizura készíthető belőle.

A túl rövid hajjal sajnos nem lehet semmit csinálni, és ha mégsem állna olyan jól, rengeteg idő, amíg újra ugyanolyan lesz, mint amilyen volt.

Szerintem tökéletes az a hosszúság, ami neked van, de esetleg próbálj ki valami könnyebben kezelhető fazont, pl. long bob, Kleopátra.

2018. okt. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A rövid hajnál nagyon fontos a vágás. Az én fodrászom azzal kezdett, hogy megnézte, hol van forgóm, merre áll, hogy nő.

Utána olyan fazont vágott, ami jól áll, és a mosáson kívül semmit se csinálok vele. Imádom.

Nekem az a két kedvencem, mikor kb. tenyérnyi hosszú a fejtetőn, és amikor egész rövid (pixie).

A pixie is kényelmes, ha jó a fodrász, egy kis zselével összeborzolom, vagy lesimítom, és lehet menni.

Nekem pont a bob fazon nem áll sehogy. Egyik oldala kiáll, a másik be, minden nap be kell szárítani, mert elfekszem, és ősszefogni se lehet.

A hosszú haj pedig egyszerűen nem áll jól.


Lassan 15 éve rövid a hajam, de szinte sose volt még kétszer egyformára vàgva. Ezt is szeretem benne.

Most ez a fazon a kedvencem:


[link]

Nem annyira rövid, és ha nem jön be, 2-3 hónap alatt csinos bob fazonra tudod növeszteni.

2018. okt. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Sokat kell formázni. Én valamikor májusban vágattam le rövidebbre, hamar meg is bántam. Most már végre hosszabb, és sokkal kevesebb vele a gond. Szerintem a váll fölé érő félhosszú bob mindenkinek jól áll, és olyan veszettül sok munka sincs vele.
2018. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
75%
Én is azt mondom, hogy a röviddel több a baj. Mindig hosszú hajam volt, aztán 20 évesen lett egy kattanásom és 4 évig olyan hajat hordtam, mint a Tini titánokból Raven (hátul felnyírva egy háromszög és előrefelé állig hosszabbodik). Alapból szögegyenes a hajam és heti 1x kell mosni, de amíg rövid volt, gyorsabban zsírosodott, elfeküdtem, gyakran kellett utánaigazítani, előnye kb. csak annyi volt hogy hamarabb megszárad és gyakon nem kell összefogni (emiatt döntöttem a vágás mellett anno, a hosszú hajamat összetörte az állandó konty amit gyakon viselni kellett). Utána megnőtt és újra heti 1x mosom, lehetetlen elaludni, reggel megfésülöm és csá. Amúgy ha jó fodrászt találsz, ő tud olyan frizurát ajánlani ami röviden is kezelhető, simán lehet hogy neked be fog jönni.
2018. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Évek óta short pixie hajam van, mert nincs vele semmi gond. Ha jól van levágva, és nekem jól van, akkor elég csak megdörzsölni vagy még annyi sem, és tökéletesen áll.


A hosszú hajam, ami előtte volt, sokkal több macerát igényelt.

2018. okt. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5

Heti egyszer mosod? Sport után sem mosol hajat soha?

2018. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Több vele a gond. Nekem ,,kötelező" volt le vágatnom a hajam rövidre, mert szétroncsoltam a festegetéssel és az állandó vasalással....utáltam alig várom, hogy újra hosszú legyen. Mindaddig jó volt amíg a vágás látszott benne és még új látványt nyújtott számomra, de beállítani lehetetlenség volt és idegesítő. Ha nem roncsoltam volna szét akkor sosem vágatom le olyan rövidre és a jövőben sem tervezem. Gondold át sokszor :D
2018. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%
#5 Nem sportolok semmi izzasztót. Heti egyszer is a tisztesség kedvéért mosom mert kibírna 8-10 napot is. Nekem inkább száraz a hajam, nem zsírosodik.
2018. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azóta már kipróbáltam a short bob fazont és most pixie-re van vágva ( alul+oldalt felnyírt tüsire, a fejtetőn meg van kb.10cm) mindkettőt nagyon szeretem, ez a pixie igazi szabadságérzetet ad. Hamar szárad, és a vártnál kevesebbet kell vele foglalkozni és jól néz ki. A jövőben még több fazont is tervezek kipróbálni, már bátrabban vágatom mint eddig :)
2021. júl. 29. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!