Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen a tízlépéses koreai...

Milyen a tízlépéses koreai arcápolási rutin?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni, mert elég mitesszeres a bőröm, emellé meg nagyon érzékeny is. Nektek bevált? Ha igen, milyen krémeket ajánlotok erre a bőrtípusra?

2018. okt. 19. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Olajos lemosás

Vizes lemosás

Hámlasztó

Tonik

Booster

Esszencia

Szérum

(Szövetmaszk)

Szemkrém

Arckrém

SPF

2018. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ezeket milyen gyakran kell használni?
2018. okt. 20. 08:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Minden reggel és este. A szövetmaszk azért van zárójelben, mert az opcionális, és értelemszerűen estére nem kell fényvédő.


Ugyanígy a kémiai hámlasztó helyett használhatsz fizikai bőrradírt, itt akár egy lemosható maszkot is beiktathatsz.

2018. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem^^ És tudnál mondani konkrét neveket? Sajnos nem nagyon értek a bőrápoláshoz
2018. okt. 20. 12:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket, ebben minden részketesen benne van termékajánlatokkal együtt:


[link]

2018. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm^^
2018. okt. 20. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Miteszerek ellen tudom ajánlani a cosrx aha/bha tonikját, nekem nagyon bevált és nincs gondom a miteszerekkel mióta használom
2018. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszii

És a tág pórusok ellen is jó? Mert nem csak mitesszeres az egész fejem, hanem nagyok a pórusok is.

2018. okt. 21. 09:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz a bőrápoláshoz, miért nem egy sima lemosó, tonik, hidratáló kombóval kezded? Csak hogy leteszteld, mire reagálsz jól.


Ha most elkezdesz 10 terméket használni, lehet, hogy az egyik nem jó neked, és a maradék 9-et is kidobod.


De elolvastam a cikket, azt hozzátenném, hogy én nem magyarul néztem utána.


Ott az olajos tisztítás a sminkeltávolításnak felel meg, ezt cold cream-mel csinálják, nem alkoholos micellás vizekkel. Cold cream-et itthon nagyon nem árulnak, babacuccoknál találtam ilyet.


A lemosható maszkokat NE a szérum után tedd fel, hanem a bőrtisztítás után, kivéve a szövetmaszk. Különben feleslegesen kented fel a cuccot.


A koreaiak nem alkoholos dolgokat használnak, náluk a toniknak nem tisztító, hanem hidratáló funkciója van. Nem vattakoronggal nyúzzák az arcukat, hanem a tenyerükbe locsolják, és belepaskolják a bőrükbe.


SPF-et pedig külön használnak, az alapozóba, egyébbe "beépített" SPF nem sokat ér, mert hacsak nem palacsintaszerűen kened fel őket, az arcod nem lesz egyenletesen befedve fényvédővel.


Azért leírom mintának, reggel este kicsit mást használok. De ha te ezeket használod, lehet, hogy semmit nem fog változni a bőröd, ez az én bőrömnek tökéletes.


AM


1. - (reggel nem használok olajos lemosót)

2. Bioderma Sensibio micellás víz (Bioderma micellákban nincs alkohol)

3. - (reggel nem hámlasztok)

4. Bioderma Hydrabio Tonique Lotion

5. The Body Shop Vitamin E Booster

6. Yves Rocher Elixir Jeunesse esszencia

7. Yves Rocher Hydra Vegetal szérum

8. Bobbi Brown Hydrating szemkrém

9. Douglas Perfect Focus Energizing Cream arckrém

10. La Roche Posay Anthelios SPF


PM


1. Alverde Baby Cold Cream

2. Garnier Pure 3 In 1

3. itt több minden van, mikor mihez van kedvem. Hámlasztás Geek & Gorgeous hámlasztókkal. AHA vagy BHA, mikor mire van szükségem. Vagy simán radírozok Lush Ocean Salt radírozóval.

4. Bobbi Brown Hydrating tonik

5. The Body Shop Vitamin E booster

6. itt is szabadon választott dolog van, általában The Ordinary-s cuccokat teszek fel, ez is a bőröm adott állapotától függ. Retinol, C vitamin vagy peptidek.

7. Yves Rocher Serum Vegetal

8. Szövetmaszk opcionális, én aliexpressen rendelem, úgy olcsóbb. De lehet üres maszkokat is rendelni olcsón, és megcsinálhatod magadnak a szövetmaszkot.

9. Bobbi Brown szemkrém

10. Bobbi Brown Hydrating éjszakai krém

2018. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat^^ És lenne egy kérdésem: te hogy tapasztaltad ki, hogy mi a jó a bőrödnek?
2018. okt. 21. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!