Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szemérem suőrzet borotválás...

Szemérem suőrzet borotválás után szőrtüsző gyulladás?

Figyelt kérdés

Mit lehet ellene tenni? Kenem tesápolóval, de az sem segít sokat...

Szokjak át gyantára? Ha igen, milyenre?



2018. nov. 11. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szokj át a szenvedésről a természetes és egészséges fazonra.
2018. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyantázás után is ugyanúgy begyulladhat a szőrtüsző ha hajlamos vagy rá
2018. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A testápolódban lévő illatanyagok és egyéb irritáló anyagok nem, hogy segítenek, de árthatnak is, hiszen belemennek.

Hasonló problémával küszködtem évekig, a következő:

1) Használj külön borotvát a szemérem szőrzetre, és alaposan tisztítsd, fertőtleníts.

2) Éles, lehetőleg 3 pengés borotvát használj

3) Ne a fürdés elején kezd, esetleg kis hajápolót is tehetsz rá hogy puhább legyen a szőr, ez mind segít.


4) !! Nekem az aloe vera úgy bevált, hogy el se hittem. De a lábamra meg egy kicsit drágább krém jött be.

(Aloe verából ezt rendelem: [link] ebayről, de úgy látom nem gyártják)

Semmiképpen se ilyen 600 forintos borotválás utáni krémet kenj oda. Nekem azok csak ártottak.

5) Ha este csinálod, utána ne bugyiban aludj, mert irritálja, másnap is kényelmeset vegyél, pamutot, nem szorosat, vagy franciát ami ott nem dörzsöli.


Remélem segítettem.

2018. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak igaza van. Viszont ha ennek ellenére is begyulladnak javaslom az ipl tartós szőrtelenítést. Nekem is hasonló problémám volt ezzel, csak nálam a farmer miatt gyulladtak be, hiába volt újonnan bontot borotva meg száliránnyal megfelelő irányba borotválás, meg fertőtlenítés, a nadrág akkor is irritálta.


Amióta megcsináltattam a tartós szőrteleníést (évekkel ezelőtt) Azóta nincs szőrőm, így nincs is mit borotválni és nincs minek begyulladni.


Ha érdekel, hogy csináltam akkor írj privátban, és megadom a helyet. Ja meg ingyen ki is tudod próbálni.

Nekem ennyit megért.

2018. nov. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Én a 11. kerületben voltam villanófényes kezelésen a Kosztolányi tér közelében, és ott is ki lehetett próbálni ingyen. Ja és azóta nincs szőrtüszű gyulladásom meg szőrbenövésem. (mivel nincs is szőröm :) )
2018. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, ez a leggyakoribb mellékhatása a dolognak, és még szerencsés vagy, mert elég gusztustalan kelésekké is fejlődhetnek ezek.

Vegyél Bepanthen PLUS krémet a gyógyszertárban, elég drága, de pont arra való, hogy egy sérült bőrfelületen legyilkolja a baktériumokat (amik gyulladást okoznak a kis sérülésekben) és serkentse a gyógyulást. Hónaljszőrtelenítés után is kiváló emiatt - dezodor helyett.

2018. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!