Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szolizástól jobban előjönnek...

Szolizástól jobban előjönnek a szeplők, mint nyáron napozástól?

Figyelt kérdés

Ha igen, ez azért van, mert a szolárium ártalmasabb a bőrre (erősebb UV-jű), mint a természetes napfény?


Ti mit tapasztaltatok (alapból szeplősödésre hajlamos emberekre gondolok)?



2018. nov. 14. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Nem, egyformán káros ha túlzásba viszed.


Viszont a napnak szélesebb a spektruma ezért a növény világ (zöld színt kivéve mindent hasznosít) és az emberi szervezet kiszelektálja amire szüksége van, (pl nap hatására D vitamint termel a bőrünk.) Míg a szolárium megközelítően szűk spektrumot használ kb.:365 nm de fajtája válogatja . Ebből a szűk spektrumból keveset vagy meglehet, hogy semmit nem tud hasznosítani a bőrünk.


Ha hajlamos vagy szeplősödésre és nem tudod magadon elfogadni. Akkor javaslom, hogy védekezz.


Az tévhit, hogy a szeplőinkhez hozzá lehet barnulni, mert a szeplők és májfoltok is sötétebbek lesznek az uv sugárzás hatására.


Egyébként ilyenek eltávolításával foglalkozom, tapasztalatból van az infó.

2018. nov. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Pont, hogy erősíteni szeretném a szeplőimet ^^
2018. nov. 15. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor, hajrà.
2018. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Igazából arra lennék kíváncsi, megéri-e szoláriumba menni ezért, vagy a nap ugyanazt a hatást biztosítja? Valakinek van ilyen tapasztalata?

2018. nov. 16. 00:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mikor szoliztam, és picit több időre mentem be, akkor mindig előjöttek, aztán picit halványodott egy nap múlva. De a kérdésre válaszolva: igen, előjön a szolitól is,aki arra hajlamos.
2019. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!