Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szépség és divat » Bőr- és hajápolás

A kérdés

Mit kezdjek a hajammal?

Sokan mondják, hogy dús hajam van, de elvileg vékonyszálú, bár nem tudom. Csak azt, hogy hamar megtörik, egyfolytában kócos, emiatt sokat fésülgetem az ujjaimmal és így gyorsan zsírosodik, meg a fejbőröm is foszlik. Tudnádok valami tippet adni erre?

Keress kérdéseket hasonló témákban: haj, lány, hajápolás

2018. dec. 1. 15:22  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

És használok balzsamot, de így is kócolódik és törik...

# 1/4Időpont 2018. dec. 1. 15:23 Privát üzenet

Találj ki olyan frizurát, amit nem lehet az ujjaiddal fésülgetni.

https://www.youtube.com/watch?v=reeN7DBgq9k

És csak hígított samponnal mosd, ne túl gyakran.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. dec. 1. 16:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm^^ És ha nem piszkálom sokat kevésbé fog megtörni?

# 3/4Időpont 2018. dec. 1. 22:26 Privát üzenet

Kevésbé fog zsírosodni. A töredezettség szerintem nem attól van, de annak a megelőzésére megintcsak a frizura lehet a megoldás: valami olyan, hogy ne érintkezzen a hajad a válladdal (bár azt se tudom, hogy mennyire hosszú a hajad).

Amit még érdemes megpróbálni a fejbőr helyretételére is, meg a kócolódás ellen is: ne hajbalzsamot használj, hanem a hígított samponos hajmosás, majd alapos öblítés után öblítsd le a hajadat ecetes vízzel (egy másfél-kétliteres flakon aljába 1-2 ujjnyi 10%-os ecet, a többi víz) úgy, hogy ez legyen az utolsó mozzanat, ezt már nem kell kiöblíteni a hajból (az ecet szaga elillan, mire megszárad a haj). Lehet, hogy az a baja a hajadnak meg a fejednek, hogy túl sok kemikáliával kell megbirkózniuk, és az ecetes öblítés erre jó: az alapos öblítés után is az esetleg a hajon, fejbőrön maradt valamennyi lúgos sampont a savas ecet semlegesíti.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. dec. 2. 09:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit kezdjek a hajammal?
Mit kezdjek a szöszös hajammal?
Mit kezdjek a hajammal?
Mit kezdjek a hajammal? Fodrászok, tapasztaltabbak, valaki? Platina legyen, gesztenyebarna, lila?
Mit kezdjek a hosszú göndör hajammal? (19/f)
Mit kezdjek a hajammal? (Hosszú, egyenes, szőke, dús)

Kérdések a Szépség és divat rovatbólKérdések a Bőr- és hajápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!