Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a hajammal?

Mit kezdjek a hajammal?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy dús hajam van, de elvileg vékonyszálú, bár nem tudom. Csak azt, hogy hamar megtörik, egyfolytában kócos, emiatt sokat fésülgetem az ujjaimmal és így gyorsan zsírosodik, meg a fejbőröm is foszlik. Tudnádok valami tippet adni erre?

2018. dec. 1. 15:22
 1/4 A kérdező kommentje:
És használok balzsamot, de így is kócolódik és törik...
2018. dec. 1. 15:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Találj ki olyan frizurát, amit nem lehet az ujjaiddal fésülgetni.

https://www.youtube.com/watch?v=reeN7DBgq9k

És csak hígított samponnal mosd, ne túl gyakran.

2018. dec. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm^^ És ha nem piszkálom sokat kevésbé fog megtörni?
2018. dec. 1. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Kevésbé fog zsírosodni. A töredezettség szerintem nem attól van, de annak a megelőzésére megintcsak a frizura lehet a megoldás: valami olyan, hogy ne érintkezzen a hajad a válladdal (bár azt se tudom, hogy mennyire hosszú a hajad).

Amit még érdemes megpróbálni a fejbőr helyretételére is, meg a kócolódás ellen is: ne hajbalzsamot használj, hanem a hígított samponos hajmosás, majd alapos öblítés után öblítsd le a hajadat ecetes vízzel (egy másfél-kétliteres flakon aljába 1-2 ujjnyi 10%-os ecet, a többi víz) úgy, hogy ez legyen az utolsó mozzanat, ezt már nem kell kiöblíteni a hajból (az ecet szaga elillan, mire megszárad a haj). Lehet, hogy az a baja a hajadnak meg a fejednek, hogy túl sok kemikáliával kell megbirkózniuk, és az ecetes öblítés erre jó: az alapos öblítés után is az esetleg a hajon, fejbőrön maradt valamennyi lúgos sampont a savas ecet semlegesíti.

2018. dec. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!