Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Raszták, tudtok válaszolni?

Raszták, tudtok válaszolni?

Figyelt kérdés

Par kerdesem lenne a raszta hajjal kapcsolatba amik ervei gatolnak,mert nem tudom tapasztaltan rajuk a valaszt..:)

1. Felhosszu a hajam es olvastam,hogy lehet "kerni",hogy a tincsnek a vege vekony legyen,tehat nem rovidul a haj,

Szoval,lehet ezt?

Es ha megse,akkor kb. Mennyit "rovidul" a haj?

2. Ugye ha megbanom,vagy nem all jol akkor mit lehet kezdeni a haj vagason kivul?

3. Hallottamm,hogy leno a hajto,es ha tovabb akarom a "rasztaimat" muszaj jarnom fodraszhoz,es hazilag nincs valami modszer a horgolason kivul?

4. Alvas kozbe nem jonnek ki a szalak a tincsbol?

Vagy,nem csak alvas kozbe. Hanem ugymond enged a tincs,akkor mi a teendo? Mit kell tenni hogy vissza"alljon" egyenesre?

5. Hogy kell horgolni,es nehez?

6. A mosas..

Igaz,hogy mosas utan tenyleg durvan sokaig kell mosni,hogy rendes szaraz legyen??


Koszonom,annak aki valaszol a viszonylag ertelmes kerdesekre.

Ezek miatt nem nagyon veghezvinni a dontesemet.

Ha,netan eszetekbe jut valami tanacs,akkor kerem irjatok le.

Ja,es 16/L.

Koszonom mindenkinek!:)



2018. dec. 2. 00:45
 1/5 anonim válasza:
78%

Nincs rasztám, de a jövőben tervezem, ezért alaposan utánanéztem, viszont nem tapasztalatból mesélek. Mellesleg ha elmész egy rasztákkal foglalkozó emberhez, szerintem ő el tud mondani mindent róluk, azzal jobban jársz :)


2. Többféleképpen lehet rasztát csinálni, de tudtommal mindegyik módszernél ki tudod fésülni, viszont módszertől változó, hogy mennyi időbe telik teljesen kifésülni, ez általában több időt vesz igénybe, mint maga a raszta készítése.


3. Egyértelműen lenő a hajtő, ezért (az elején 1-2 hónaponként, majd később 3-4 hónaponként ajánlott elmenni fodrászhoz, de akár otthon is meg tudod csinálni ugyanazzal a módszerrel, amivel a raszta lett készítve.


4. Alvásnál ajánlott egy sapkát felvenni, mert elég idegesítő tud lenni, hogy konkrétan a rasztákon fekszel, ez nagyrészt az "ellazulást" is megelőzi, de ezen is ugyanazzal a módszerrel lehet segíteni, amivel a raszta készítve lett.


6. Mosásnál balzsamot ne használj, és alaposan meg kell mosni, hogy kijöjjön az összes sampon belőle. Szárítani hajszárítóval a legegyszerűbb, de az is sok időt vesz igénybe, főleg, ha hosszúak.


Az elején biztos, hogy sok probléma lesz vele, de idővel gondolom megtanulja az ember, hogy hogyan bánjon velük :D

2018. dec. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hello


1.Én is rengeteg olvastam utána és körülbelül 7-8cmt rövidül , de ez változó annak függvényében , hogy ki csinálja meg hogyan. Én magamnak horgoltam a végét és alig lett rövidebb. Tehát tényleg alig pár cm (3-4 de akkor már sokat mondok).


2.Ki lehet fésülni és vannak bizonyos szerek amitől szétesik bár az utóbbi szerintem nagyon tönkreteszi a hajat. Illetve ahogy a további kérdésben megfogalmaztad megvarhatod amíg leno és akkor csak levagdosod .


3.Nekem maximum 2-3 cm szokott lenni a lenovés de szerintem annyi se. Ilyenkor magától befilcesedik a haj, szóval nem kell csinálnom semmit. Esetleg azokat a szálakat amik kiesnek vagy újak nőnek hozzárakni.


4.Akár alvás közben akár nem, akár riasztás van akár nem a hajad úgyis hullani fog. Ha volt már elég hosszú hajad akkor nagyjából ugyanolyan a rasztával is aludni. Osszefoghatod (bár ez megtöri a hajat ha jól tudom) vagy vehetsz sapkát, azonban én mindig hagyom hadd menjenek amerre akarnak, nem szokott zavarni. Persze az első év után jobban rászoktam a hason alvásra mint háton, így nem fekszem rájuk.


5. A horgolás egyáltalán nem nehéz persze rá kell érezni , de az első pár roncs után már tudni fogod. YouTube tele van tutorialokkal mellesleg.


6.Mosásnál arra figyelj ha használsz sampont vagy szappant, hogy olyan legyen amiben nincs sok vegyszer így nem fogja szétszedni a hajadat illetve ahogy írták előttem ki kell belőle mosni a szappant hogy ne maradjon benne a tincsekben. Szárítani még sokáig kell valóban. Nyáron egyszerűbb mert elég kimenni a napra , télen meg bibelődhetsz a hajszáritoval. Nekem általában 1órás művelet mire normálisan megszárítózom a hajamat.


3as kérdéshez meg annyit, hogy van egy tök jó módszer. Én is így csináltam a hajamat és ezzel a metódussal mosás után is "jobban" helyre tudod rakni a hajadat ha netán kicsit szétbomlik. Magyarul nem tudom mi a neve (ugye általában horgolják vagy tekergetik = backcombing meg twist&rip módszer) de angolul rubbing method. Talán dörzsölő módszernek mondanám(?). Az a lényege hogy fogsz egy gyapjú bulcsit vagy törölközőt és elkezded vele dorzsolni a fejed mega hajad körbe körbe . Nekem tök jól be szokott válni.

Kezdetben is ugyanezt csináltam csak akkor még használtam egy sóoldatot is(ez nagyon vegyészul hangzik de nem az) amivel befujtam előtte a hajamat. Persze figyelni kell , hogy ne száradjon ki a fejbőr.


Így első körben ennyi remélem érthető lett ha van még kérdésed írjad le nyugodtan .

2018. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom nektek! :)

2. Irtad,hogy torik a haj,es en szinte napkozbe mindig felgumizva hordom a hajam es ezt a hajat is igy hordanam.

Mennyire lehet? Es hogy nyilvanul a tores?

Meghat nem nagyon szeretnem,hogy szin egyenesen all gumizva..

Inkabb jobb ha "lekonyul"

2018. dec. 2. 10:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem vagyok fodrász nem tudom miben nyilvánul meg a hajtoredezés, de gondolom nem lesz olyan szép vagy nem ad ápolt látszatot a hajnak. Amúgy attól lehet ha túl szorosra húzod a copfot. De ugye ez az opció a rasztánál nem játszik mert ott nem tudod annyira meghúzni a gumit.
2018. dec. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. ahogy egyre “érik” össze fog rövidülni. De hajtípusfüggő.. nekem van olyan tincsem ami felére összement, van ami egyáltalán nem

2. elvileg ki lehet bontani de az nagyon megviseli a hajat. 16 évesen én nem vállalnám még be, esélyes hogy hamar megunod akkor meg bajos a kibontás/levágás

3. nem muszáj a fodrász. alapból nem tragédia ha lenő csak kicsit rendezetlenebb hatást kelt. Lehet csavargatni a töveket és akkor kevésbé lesz kusza

4. nem teljesen értem mire gondolsz. Idő kell ahhoz hogy formálódjon a raszta. Ez egy türelemjáték is egyben. Az elején lehet hogy nem is fog tetszeni. Ezért is mondom hogy fiatal vagy még, majd ha több éve akarod és biztos vagy benne akkor javaslom csak

5. van egy csomó videó youtube on

6. igen. sok idő mire száraz lesz főleg ha vastagok a tincsek és sok a hajad

2018. dec. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!