Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szeretném feketére festetni a...

Szeretném feketére festetni a hajam, de semmit nem tudok a témáról, nem volt még festve. Hol, hogyan, mivel, kivel?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem hagyományos festékkel akarom véghezvinni a festést, hanem lehetőleg természetes alternatívával, amiben nincs méreganyag. Hallottam, hogy a fekete festék roncsolja legjobban a hajat, ezért is. Csak a hennarol tudok és igazából szimpatikus is ez a megoldás, de esetleg ha bárki tud más módszerről is, köszi ha megosztja.

Hosszú, hátközepéig érő hajam van, sok dús és sajnos szárazságra hajlamos, ezért az érdekelne hogy a henna is roncsolja pl valamennyire? Esetleg szárítja? Ha teljesen ébenfekete hajat akarok, ez lehetséges a hennaval? Továbbá ismer valaki olyan fodrászt vagy fodrászatot ahol dolgoznak hennával és hozzáértő, jó szakemberek csináljak? Vagy akár olyan boszorkány konyha jelleggel (az még jobb lenne😁) aki szívesen vallalja ezt és nagyon tudja mit csinál? Kicsit felnek elsőre magamnak, itthon megcsinálni. Ha bárkinek van ebben tapasztalata, kérem írjon:)

Egyébként nekem sötétbarna színű a hajam jelenleg, soha nem volt még festve és hullámos, nem szögegyenes.



2018. dec. 16. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

ezekkel a pancsokkal semmit nem érsz.

vagy fesd be festékkel vagy hagyd ahogy van.

fenék alá ér a hajam, fekete festett, 11 éve festem. semmi baja nincs.

ne bohóckodj vele otthon, a rendes festék nagyon fog, maszatol, nincs is benne gyakorlatod.

menj fodrászhoz.

2018. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van fekete henna,inkább azzal próbálkozz,ha mindenképp festeni akarod. Azzal kevés esélye van hogy elrontod. Én is kb 7 éve festem a hajam,először hennával kezdtem,de egy idő után ráuntam mert rendes színt akartam.

A henna nem roncsol,sőt nagyon jót tesz a hajadnak. Gyakorlatilag olyan mint egy hajpakolás. Szép fényes,erős lesz tőle a haj,és nől mint a gomba. Csak mivel természetes,ezért nem a legjobb színválasztás. Hennából majdnem asz összes festékben van egy természetes vöröses fény,ami csak napon látszik,szóval ilyen mű-feketetét ne várj tőle,de egyébként teljesen jó.

Én azért tértem át a rendes festékre,mert a henna idővel csak sötétebb lett a hajamon,és már majdnem fekete volt,mikor vöröset akartam. De ez gondolom feketénél nem gond. Van egy ismerősöm aki hennázott fekete,és szép a színe. Sőt a barátom ősz hajszálai miatt is festettem már neki feketével a haját,természetesnek hat,és egészséges.

Nem nagy kunszt amúgy,írja a dobozon hogyan kell feloldani meleg vízben,kenhető állagúra,aztán arra kell figyelni hogy mindnehol legyen. A legrosszabb a történhet az ha kimarad egy folt,de azt rögtön utána is le tudod kenni,mivel nem szívja a hajszínt,nem éget,meg semmi.

A rendes festék sem nagy ördöngősség,ugyanez a folyamat,csak ott ha szőkíted akkor vigyázni kell,oda kell figyelni nehogy leégjen a hajad,nem mindegy hogy melyik részre rakod,ha világosítani akarod a sötét hajat,akkor először csak a töveit szívja ki,szóval macerás,de azt is magamnak csináltam,neten fenn van minden,meg lehet tanulni.


[link]

2018. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. Nagyon köszi a részletes választ!:) tehát van kifejezetten fekete henna? Mert én azt olvastam, hogy a fekete szin csak akkor jon ki, ha először hennat kensz fel és utána rá indigot. Viszont a belinkelt oldalon találtam valami olyat, hogy természetes fekete hajfestek, ez még jobbnak tunik és kevésbé macerás.
2018. dec. 16. 22:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Jelentem: kikepztem magam a témában és egy héttel ezelőtt kb befestettem, mégsem feketére, hanem inkább vörösre hennaval. Gyönyörű lett és abszolut nem olyan macera, bárkinek jobban ajánlom hosszú távon, mint azt hogy mérgezze magát vegyi hajfestekkel ;) fekete és sötétbarna haj is elérhető hennaval:))
2018. dec. 29. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!