Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon pattanásos vagyok mit...

Nagyon pattanásos vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és inkább ilyen fekete miteszerek vannak az orromon és a homlokomon és az államon piros gyulladt pattanásos vannak. Mit tegyek? Voltam már kozmetikusnál nem ért semmit 4x voltam. Le mosom tiszta vízzel minden nap és tonikot is használok vettem 1 hónapja Nivea mattitó tonikot ,használt de ki is szárította bőröm . Van egy ismerősöm aki erre gyógyszert is szed én nem szeretnék gyógyszert szedni . Lehet a táplálkozásommal van a baj?

2019. jan. 8. 13:05
 1/4 anonim válasza:

Szia!

En mar 27 eves vagyok de kb 15 eves korom ota kuzdok a pattanasokkal, miteszerekkel. Pontosabban most mar nem, hosszu evek alatt mindenfelet kiprobaltam az olcsotol a nagyon dragaig, kozmetikus... mindent tenyleg, mire vegre kikiserleteztem, hogy mi valik be.-legalabbis nekem. Remelem tudok neked segiteni mert tudom h mennyire meg tudja ez keseriteni az ember eletet.

1.legfontosabb az hogy eleg folyadekot igyal! Minumum 2 liter viz, de ha megy akkor igyal 3-at. Reggel kezd a napot egy nagy pohar vizzal (en egy fel litert szoktam lehuzni). Megjobb ha teszel bele egy kis citromlevet. Es szepen a nap folyaman igyal meg 2-3 l vizet. Ez iszonyu fontos, meg akkoris ha amugy nem szaraz a borod!!

2.tisztitas: sose fekudj le ugy, hogy nem tisztitod meg borodet tokeletesen. Nemtudom fiu vagy e v lany, de ha lany akkor akkor a sminkedet alaposan tavolitsd el. Nekem legjobban a Bioderma arclemosoja jott be.

3. Taplalkozas: a sok cukros kaja es szenhidrat kicsinalja a borodet. Elettelen, fako lesz tole a borod es jonnek szepen a pattanasoknis tole. Nem arrol van szo, hogy neha nem lehet bunozni, de ha minden nap eszel csokikat, sutiket, reggelire szendvics, vacsorara pizza megy, akkor sajnos nem fog valtozni. Egyel valtozatosan, fogyassz sok sok sooook zoldseget, lehetoleg nyersen. Erre a legjobb mod ha turmixokat csinalsz, igy tudsz gyorsan sok nyers zoldseget bevinni a szervezetedbe.

Ez a harom lepes ALAP, erre johet a rasegites:

4.hamlasztas: sajnos erre a celra sokan borradirt hasznalnak, ami valojaban buntett az arcoddal. Kemiai hamlasztas sokkal kimeletesebb es hatekonyabb is. Probald ki a REN marka Ready Steady Glow hamlasztojat, fantasztikus termek. Vagy beszelj egy jo kozmetikussal hogy segitsen a borodnek megfelelo kemiai BHA hamlasztot szerezni, ajanlani. Ez RENGETEG fog sehiteni. Tehat megegyszer: BHA hamlaszto!!!!

5. Megfelelo kulso hidratalas: vegyel hyaluronsavat! Ez egy a szervezetben termeszetesen is elofordulo anyag, ami kulsoleg alkalmazva nagyon jol hidratal. A The Ordinary marka gyart nagyon jot, nem draga egyaltalan, netrol is tudsz rendelni, vagy pesten a Tinamu boltban kaphato(lehet hogy mashol is de en itt szoktam venni). Megtisztott arcon reggel es este hasznald.

6.kb 3 havonta kozmetikus.

7.csinaltass egy hormonkepet. Ezt a korhazban ingyen megcsinaljak neked, nagyon sok borhiba hattereben az all, hogy nem jol mukodik a hormonhaztartasod. Erdemes megnezetni, mert ha tenyleg ez a baj az kesobb masban is gondot fog okozni. Nyugodtan mondd el anyukadnak biztosan meg fogja erteni.


Ha ezeket betartod hidd el, drasztikusan javulni fog a borod allapota!

2019. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ja es tudom hogy 16 evesen nem engedhet meg maganak az ember meregdraga termekeket, de keruld a drogerias markakat mint nivea es tarsai, fabatkat se ernek....
2019. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod😊
2019. jan. 8. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előttem író jól összefoglalta, de én is leszeretném azért írni, amiket ajánlanék.


Tehát a folyadék tényleg nagyon fontos, saját magamon is észre vettem, hogy amint elkezdtem rengeteg vizet fogyasztani sokkal szebb lett a bőröm. Tehát víz víz víz!


Nem tudom sminkelsz-e de ha igen én kerülném az alapozót meg ilyeneket, mert az csak ront a helyzeten, mindegy mennyire márkás.


Ha sminkelsz, ha nem én a helyedben minden este lemosnám az arcom micellás vízzel, az a legjobb tisztító és nem is drága, sokáig kitart. A Garnier sima rózsaszín kupakosát ajánlom.


A miteszer problémát azonban kinyomkodással tudod a legjobban megoldani, mindegy hogy te vagy a kozmetikus csináljátok, de mindenképp 2 hetente legalább 1x szerintem az orrodnál ki kellene őket nyomnod. Ezeket a tapaszokat amik kitépik a miteszereket felejtsd el mert több kárt tesznek, mint jót!



Aztán én a helyedben használnék valami krémet ami szárítja a pattanásokat, de csak is oda tegyél, ahol van, hogy az arcod többi részét feleslegesen ne szárítsa ki. Tudom még ajánlani a teafaolajat is (ez nem szárít, de pattanásokra van). Én az oriflameből szoktam rendelni, de a dmben is kapható.


A miteszerekre visszatérve pedig az arcradírok is hasznosak (lehet kapni mindennapi használatra valót is, én ilyet használok Neutrogena márkájút 1400ft és nagyon sokáig kitart), de lehet olyat is amit heti 1x kell használni, ezek általában drágábbak, de még tovább kitartanak hiszen ritkán használod.


Ha gondolod egy bőrgyógyászt is meglátogathatsz, nem feltétlen fog gyógyszert adni, de tud táplálkozási tanácsokat adni és felírni neked krémeket:)

2019. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!