Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestéssel kapcsolatban...

Hajfestéssel kapcsolatban hogy látjátok (teljesen tudatlanként)?

Figyelt kérdés

Egy ideig nagyon szerettem volna fehér/ezüstös hajat. Sötét barna a hajam, de tettünk egy próbát a fodrászommal, aminek az lett az eredménye, hogy szívatás után nem a megszokott "csibe sárga" hajam lett, hanem vörös, elég erősen élénk vörös. A fodrász azt mondta, hogy valószínűleg a felmenőim között lehetett vörös és így köszönhetően a géneknek lettem én is vörös helyette.


Most elkezdtem növeszteni a hajam, és mivel elég lehetetlenül áll, elgondolkodtam ismét ezen a színen, hogy kicsit feldobja valami. Ha szívatás nélkül közvetlen a festéket festem rá, van esély, hogy megfogja valamennyire és ad egy kis színt neki vagy ledobja az egészet és teljesen felesleges? (Természetesen nem azt várom el, hogy hófehér lesz)


2019. jan. 14. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Áhh, sötét barna hajon, leszívás nélkül egyáltalán nem fog látszani egy ilyen világos szín.
2019. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog látszani sajnos. Maximum annyi, hogy egy vöröses tónust fog adni a hajadnak, ami erős fényben fog csak látszani. Illetve meg lehet csinálni kíméletesebben, mint a szívatás, csak ez elég hosszadalmas. Nekem szintén sötét barna hajam van, és több, mint egy év volt mire vörös lettem.

Én úgy csináltam, hogy a vörös festéket 9%-os oxival kevertem. Ez már kicsit világosít, de nem olyan brutálisan mint a szőkítés (ami 12-essel történik). Először csak vöröses árnyalatú barna hajam volt. Aztán következő festésnél már jobban látszott a vörös. Aztán még jobban. Gyakorlatilag fokozatosan világosodott a hajam, minden egyes festésnél egy apró különbség volt csak. Kb 10-12 festés volt, mire elértem a vágyott színt (egy sötétebb, mélyebb vörös, világoshoz még több idő kellene, de nekem ez volt a cél). Ja és ami nagyon tetszik, hogy a tövénél sötétebb, végeken világosabb (mivel ugye ott érte legtöbbször a festék), lágy ombre hatású a végeredmény :)

Szóval lehet így is, és így a hajadat sem teszed tönkre, csak sok türelem kell hozzá :)

2019. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy vörös lettél nem azt jelenti, hogy voltak vörös felmenőid. Egyszerűen annyit, hogy a hajad tartalmaz vörös pigmentet is (Ez a barna hajúak majd 60-70%-ra igaz.) és a szőkítés ezt hozta elő. Ezt egy fodrásznak tudnia kellene és nem felcsapni genetikusnak..


Mármint fehérrel akarsz ráfesteni? Azt le fogja dobni. Vagy mègegy szőkítés kell.

Az ezüstös hatást viszont nem ajànlom. Mivel vörösesen csillogott vilàg életedben a hajad, csak betegnek mutatná.

2019. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhárom választ! A lényegen nem változtat, csak annyit pontosítanék, hogy az előző szívatás kb. 2 éve volt, tehát azóta az már rég lenőtt és most újra sötétbarna.


Amúgy nagyon göndör hajam van, és, ahogy elkezdett nőni tipikusan "mikrofon" fejem van és ugye áll mindenfelé, ezért jutott eszembe újra a szín, hátha azzal az összkép javul valamit.

2019. jan. 15. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!