Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért lehetek még mindig...

Miért lehetek még mindig pattanásos? 16/l

Figyelt kérdés

Már általános alsó osztályban kezdődött, nagyon pattanásos volt az arcom mindenhol. Ez mára elmúlt, az arcomon ritkán jelenik meg, viszont a hátamon, a karomon és a mellkasomon elég sűrűn megjelenik kisebb nagyobb.

Ennek csinálhatok valamit? Vagy elmúlik magától?



2019. jan. 14. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagyok és még mindig jönnek elő a pattanások :)
2019. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges, vitamindús étkezés, rendszeres testmozgás és napi minimum 2liter víz elfogyasztása.

Szennyek mellőzése.

Esetleg válts pamut felsőkre.

2019. jan. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2#-est támogatom, igaza van.


De ne feledd: Még csak 16 vagy...persze hogy vannak pattanásaid.


Nekem kb 22éves koromra kezdett megszűnni.


A hormonok dolgoznak a szervezetedben.

A nasik pedig durván rá tudnak dobni a pattanásosodásra 😂

Chips, csoki ..stb.


Amikor kinőttem azt az időszakot feltűnt, hogy nasis napjaim után vagyok patis.


Visszavettem, nyáron lenapoztattam a hegeket/nyomait (6x hámlottam, figyelmeztetlek: a szoli NEM alkalmas ilyenre)

Azóta pedig solutio acidi borici 2% kezelem a bőröm egy sima kéziszappanos mosás után.


A te bőröd ugyan nem tisztulna ki, de segítene a gyulladáscsökkentésben, gyógyulásban.


Tartsad tisztán a bőröd! Ez alap és fontos. Ne fedd el sminkkel, azzal csak rontasz, mert eldugítod a pólusokat s az is serkenti/elősegíti a gyulladásokat/patikat.


Ha folyadékbeviteltől kezdve a bőröd tisztaságáig mindenre figyelsz és batartod: Javul a bőröd (még ha nem is látványosan), jobban fogod látni, mikor közeledsz a patis időszakod végéhez.


Van olyan 28 éves ismim, aki eszik egy tábla csokit és pár óra múlva nem csak az arca de teste is patis lesz 😣 nah az ő helyében nem lennék.

2019. jan. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
És én 32 èvesen? Sz pás az élet, ez van
2019. jan. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Olyan sok ismerősöm van akinek 1 sincs, ki vagyok akadva :D

Egyébként nem sminkelek, hát vizet elég keveset fogyasztok, nasit annál többet :D és a sport is megvan, focizok elég sokat :)

2019. jan. 15. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

Nem az élet sz..pás, hanem te étkezel sz..rul, vagy allergiás vagy valamire, vagy kevés folyadékot viszel be, vagy túl sok húst fogyasztasz..stb.


Nem írtál magadról semmit. Érdekes, nekem 28 évesen csak akkor van 1-2 pattanásom, ha sok édességet eszek és menstruáció előtt vagyok.

2019. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tényleg sok húst és csokit eszek, folyadék kevés, naponta maximum fél liter. Focizok, ilyen hidegben csak heti 1 edzés van 1,5 órás, jó időben pedig heti 3 +1 meccs hétvégén. Nem sminkelek sose. Nem tudom ezen kívül mit írjak még
2019. jan. 15. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!