Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Soha nem fog olyan lenni mint...

Soha nem fog olyan lenni mint régen?

Figyelt kérdés

A bőröm azóta pattanásos amióta beleestem a kamaszkorba (kb. 11-12 évesen). Elsőnek nem volt olyan vészes, 1-2 helyt megjelent pár darab, aztán csatlakoztak a mitiszerek is, mostmár pedig ott tartok hogy teljesen szégyellem az arcomat mutogatni. Bármikor tükörbe nézek folyton azt kivánom hogy bárcsak olyan szép sima lenne az arcom mint a legtöbb emberé. Több szerrel is próbálkoztam már hogy vajon eltűnnek, de egyszer sem jött be. A szüleim azt mondják hogy a hormonjaim okozzák és úgy néznek rám mint a tanácstalanok. Ő szerintük csak az idő segíthet rajtam. Tavaly nyáron elkezdett kitisztulni az arcom, viszont mára már olyan helyzetben vagyok amilyenben még nem voltam és nem is szeretnék lenni. Leginkább attól félek hogyha idővel mégis eltünnek rólam akkor megmaradnak valamilyen lyukak és sosem lesz szép arcom. Ezt a kérdést is igy utolsó reményként teszem fel, szóval ha ez sem segít akkor vele kell élnem, amit ÚTÁLOK!!! Ahelyett hogy az emberek a szemembe néznének beszélgetéskor, zavarja őket az ún. hibáim és engem is. Ha van lehetőségem inkább itthon maradok csak ne lássák az emberek a csúf arcom.

Jelenleg leginkább bőr alatti pattanásaim vannak, mitiszerek kevésbé.

Jöhetnek valami hatékony szerek/módszerek.


16/F



#pattanásos arc #Bőr allati pattanás
2019. febr. 1. 04:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tessék elmenni bőrgyógyászhoz, ő majd intézi...ne kenegesd a bőrödet minden szrral...az sem tesz jót!
2019. febr. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bőrgyógyász! 16 évesen még serdülsz amúgy is..

én 21 éves vagyok és sajnos mindig van pár pattanásom.. de sokat segít a teafaolaj. Próbáld ki! Csak a pattanásra krll belőle kenni nagyon picit és sokat segít!

2019. febr. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
bátyám is nagyon patis volt, de a borgyogyasz felirt neki valami kremet es elmult:)
2019. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! ^^

A táplálkozásodon is múlik a bőröd szépsége/egészsége. Saját magamnál megfigyeltem, hogy a sok tojástól, kakaótól, tejtől, zsírtól, olajtól és rágcsálnivalóktól (chips, csoki stb.) kizsírosodik, kipattanásosodik a bőröm.

Elkezdtem odafigyelni arra, hogy milyen mennyiségben veszek magamhoz belőlük.

A kakaótól teljesen leszoktam, és a chipseket, gyorsételeket teljesen kivontam az életemből.

Fontos a vízmennyiség is. Napi 1,5-2 liter rövid időn belül nagyon széppé varázsolja az arcodat.

Figyelj arra, hogy a hajad ne érjen a bőrödhöz, mert akár attól is kipattoghatsz. (Gumizd fel, fond be.)

Személy szerint nekem a természetes arcápolás vált be.

Reggel és este érzékeny bőrre való szappannal alaposan áttisztítom az arcom. Este szoktam inkább ápolni.

Ezek közül mindet ajánlom: sószappan, agyagszappan, aloevera (letöröd a kis ágát és az arcodra kened estére a benne lévő nyúlós anyagot, ne mosd le!) tonic.

Én ha előbukkan pár pattanás az arcomon bephanten plussal szoktam bekenni. Majd ha kigyűlik, kinyomom. Kitisztítom toniccal és újra bekenem bephanten plussal.

Próbáld ki a tejföl+élesztő házi arcpakolást. Hidratálja, hűsíti és mattítja az arcod. Akár törj le egy kicsit az élesztőből és edd meg. Hatásos :)

És ami a legfontosabb, ne kend le két kiló alapozóval, korrektorral és púderrel a bőrhibáidat. Többet árt, mint segít. :)

Remélem tudtam segíteni, és remélem hamar megoldást találsz a problémádra.

Na és fel a fejjel, a külső nem minden. Ne szégyelld!

2019. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valószínű a táplálkozásom és a hormonok miatt jelentkezhetnek a pattanások. Mivel én úgy vagyok hogy minden kaja mehet, ezért mindig azt eszek amit kívánok. Tehát az étrendemen nem igazán szeretnék változtatni. Gyors kaját nem fogyasztok, chipset ritkán és még páran mondták hogy a szénsavas üdítőktől is megjelenhetnek, akarattal leszoktam róluk mert régen igen nagy mennyiségben fogyasztottam 1 hét/4-6 liter. Most télen neki álltam annak hogy minden este megmossam az arcom, mivel régebben csak akkor tettem mikor fürödtem, tusoltam.

Ez segített is valamennyivel, viszont most rosszabb!!!

Arra a döntésre jutottam hogy bepróbálkozok a bőrgyógyásznál mivel ott még anno 5-10 évesen lehettem anyámmal (akkor is csak néztem mit tesznek vele xd).

Nincs hosszú hajam, esetleg még az a probléma lehet hogy néha (lehet többször) piszkálom a pattikat és ettől lehet begyulladnak, tudom ezzel lekéne állnom, de egyszerűen annyira zavar és csak eltüntetni próbálom a kinyomkodással, viszont jobban inkább úgy tűnik hogy csak rosszabbá varázsolja a helyzetet.

Az egyik osztálytársam valami csiganyálkát ajánlott, hogy az nagyon sokat segített az egyik haverján mert az is hasonló helyzetben lehetett. Na meg persze sminkelni sem szoktam (én úgy tudtam hogy a fiúk nem használnak ilyesmiféléket, de jó hogy megemlítetted, talán mások is hasznát veszik). Ja és alkohollal simán leküzdöm azt hogy törődök a kinézetemmel :D

Szóval ha ismerkedni szeretnék akkor iszok egy kicsit és megvagyok. Józan ésszel nem igy gondolkodom sajnos.

2019. febr. 3. 03:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!