Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek tudom még tovább...

Szerintetek tudom még tovább növeszteni a hajam?

Figyelt kérdés

Van sokféle vitamin és házi praktikák, amikkel el lehet érni, hogy gyorsabban nőjön a haj.

Az én hajam már elérte a maximális hosszat, tehát magától nem nő ennél hosszabbra (kb. derékig érő).

Szerintetek ebben az esetben van olyan módszer amivel még tovább tudom növeszteni?



2019. febr. 2. 12:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ember átlagosan 1 méter hosszúra tudja megnöveszetni a haját, ez egyénenként a genetikai adottságok alapján eltérő.

Egy hajszál élete három fázisból áll: anagén (növekedési fázis: 2-8 év, néha több), katagén (átmeneti fázis, a hajnövekedés megáll: két-három hét) és telogén (pihenő fazis, a végén a régi haj kihullik és új kezd nőni: három hónap).

A számodra elérhető maximális hajhossz az anagén fázis hosszától függ, amit a genetika határoz meg. Ahogy írtad, a legtöbb, amit tenni tudsz, az az egészséges életmód, vitamindús táplálkozás. Valamint igyál sok folyadékot és próbálj meg minden nap eleget aludni. A meditáció, sport segíthet a stresszoldásban (a magas stressz miatt sok haj léphet idő előtt telogén fázisba).


[link]

[link]


Mióta állt le a hajnövekedésed? Lehet, hogy ha kicsit felrázod a rutinod és még jobban odafigyelsz minden kis részletre, még nőhet. Vigyázz a végekre, és ha nem töredeznek, akkor ne vágj belőlük semennyit.


[link]

[link]

[link]

2019. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!