Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kedves Fodrászok! Létezhet...

Ella890515 kérdése:

Kedves Fodrászok! Létezhet olyan, hogy egy bizonyos hossznál nem nő tovább a hajam?

Figyelt kérdés

Egyenes, kicsit vékonyszálú, és hátközépél kicsit lejjebb nem igazán akar nőni.

Kiegészítő információk:

- nem vasalom/nem használok hajsütővasat

- hajmosásnál törcsiben hagyom kicsit, majd óvatosan kibontva a levegőn szárad meg, ergo hajszárítót sem használok

- nem fogom szoros copfba

- kb. 2 havonta vágatok kicsit, hogy egészséges és tömött legyen a vége, tehát nincs elvékonyodva

- egyetlen káros dolog amit használok, az hajfesték, de azt is csak hajtőre, hosszra maximum 3 havonta


Hol csúszik el a dolog?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2019. febr. 3. 21:14
 1/7 anonim válasza:

Ugyan nem vagyok fodrász, de én is ebben a cipőben jártam.Nekem a ricinusolaj nagyon sokat segített :-)

2-3alkalom után már nagyon durván látszik az eredmény

2019. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Genetika, hogy kinek meddig tud megnőni a haja.

Nekem se ért soha csípő alá (most csak hátközépig, nem is akarok hosszabbat már), míg van olyan ismerősöm, akinek lazán megnő térdig, másnak vállig érőből fenékig laza 2 év alatt.

2019. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Természetesen azoknak is köszönöm a választ akik nem fodrászok 🤗

Hmm...a genetikára én is gondoltam, mivel tényleg nagyon odafigyelek mindenre!

2019. febr. 3. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fodrász. A haj a fejbőrből a hajhagymánál nő és a végénél már töredezik, kopik, hiszen élettelen bőrfüggelék. Minél vékonyabb, annál könnyebben letörik a vége.
2019. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A hajszálnak van egy élettartama. Ha lassan nő a hajad, ugyanannyi idő alatt nyilván rövidebb hosszt képes elérni.

Az átlag kb 7 év talán, és havi másfél centi növekedés.

És persze ha gyengébb a hajad, jobban is törik.

2019. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad mennyit mosod, az is fontos. Minél inkább el kell húzni a hajmosást, ahogy csak bírod, mert az a zsír amit termel a fejbőröd elengedhetetlen a hajad egészségéhez, és ha megvonod tőle nem fog úgy nőni.
2019. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos muszáj két naponta megmosnom, mert a 3. napon vállahatatlan 😞 Próbáltam ezt is orvosolni, de egyszerűen nem találtam eddig normális sampont, amivel kicsit ki tudnám tolni ezt az időt, sőt, inkább még jobban zsírosítottak...

Köszi az észrevételed amúgy, erre még nem is gondoltam hogy közrejátszhat a növekedésben!

2019. febr. 18. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!