Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg nincs más megoldás a...

Tényleg nincs más megoldás a Roaccutan-on kívül?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök elég súlyos acne-kkal (arcon, háton, mellkason), gyakoriak a cisztás jellegűek is.

Elmentem bőrgyógyászhoz (bár eleve szkeptikus voltam, az ismerőseim negatív tapasztalatai miatt), aki azt mondta, hogy az egyetlen lehetőség a gyógyszeres [belsőleges] kezelés, azon belül is a Roaccutan. Utánanéztem és brutálisan riasztónak tűnik ez a készítmény, őszintén szólva nem szeretném több hónapig ilyesmivel pusztítani a szervezetemet.

23/f



2019. febr. 7. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el endokrinológiára. Ki kell vizsgálni. Simán lehet bakteriális fertőzés miatt és egy sima antibiotikum kúra után megszűnik minden panaszod és simán lehet hormonális eredetű is.

Nem kell leragadni az első megoldásnál ha nem szimpi.

2019. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Skinoren krém! Ajánlom! Nekem megszüntette a pattanásokat!
2019. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Osztálytársamnak nagyon durvan kiszáradt a bőre. Az szája is kiszaradt, körülötte a bőr is. Ő hamar abba hagyta a kúrát mert nem volt hatásos.
2019. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem, engem rendbe tett és szerencsére a májamnak sem lett semmi baja. De tény, hogy hiába kentem óránként a számat zsírozóval, amit mellé kaptam úgy is véresre repedt. De nekem megérte
2019. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia. 24/L vagyok. én szedtem 8 hónapig, 2 hónapja hagytam abba. A szájszárazságon és enyhe bőrszárazságon kívül semmit az égadta világon nem tapasztaltam. Szerintem nagyon egyénfüggő, hogy ki mit érez belőle. Nem jártam havi vérvételre, nem vittem havonta terhességi tesztet az orvosomnak, és most voltam egy laboron, minden eredményem oké volt.


(A válaszoló lányoktól kérdeném, hogy esetleg nem volt arról szó, hogy a befejezés utan hany honappal vállalható terhesség? )

2019. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!