Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olajas hajpakolás?

Ricinus olajas hajpakolás?

Figyelt kérdés

Szőke kicsivel váll alá érő hajam van. Lassan nő és hamar zsírosodik


Kiszeretném próbálni a ricinus olajas hajpakolást ,de nem tudom hogyan alkalmazzam.

Száraz ,vagy vizes hajra kell fel vinni?

Fell kell-e higítani vagy csak simán nyersen használni?

Meg kell e melegíteni vagy jó simán magába?

Hány óráig mardjon fent?


Tudom hogy nagyon sok ilyen kérdés vagy cikk van fent de szinte mindenki mást ír :S

Kérlek küldjetek “recepteket” vagy esetleg tapasztalatokat is!

A válaszokat előre is köszönöm ;)



2019. febr. 10. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a ricinus olajat keverni szoktam olívaolajjal, egy pici tálkába teszem. Melegítek egy nagyobb tálba vizet, majd az olajos tálat belerakom, hogy legalább langyos legyen. Ezután a száraz hajamra viszem fel, a hajtövekbe bemasszírozom, és az egész hosszára is teszek, majd becsavarom törölközővel, vagy zuhanysapka és itthoni sapka. Kb. 1-2 órát van rajta, ezután mosom meg samponnal kétszer, aztán balzsam, végül almaecetes vízzel öblítem (ezt már nem mosom ki). Ha nem is nő gyorsabban, de rengeteg új hajam lett, és láthatóan erősebb, mint a régiek, és dúsabb tapintásra is, meg a fénye nekem nagyon tetszik. Kúraszerűen szoktam alkalmazni, mondjuk egy-két hónapig minden második hajmosás előtt, aztán egy-két hónap pihentetés, mert a túl sok olajozás sem jó.

Emellett persze fontos a rendszeres vágás, egészséges ételek, folyadék, pihenés, vitaminok.

2019. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ahogy az előző hozzaszolo irta, szarazon kell felvinni. Lehet csak ricinust de akár mas olajjal pl kókusz vagy az oliva olajjal is keverheted. Zuhanysapka a legjobb mert nem sziv föl semmit valamint a gőz bent marad ami még plusszba jó(a hatoanyag jobban felszivodik) es ugy a törölközővel is betekwrni hogy minnel. Melegebb legyen. Akár egy ejszakan is rajta lehet hagyni, az csak jó ha tovabb van rajta. Nekem. Nott a hajam tőle. Viszont heti 1 alkalomtol tobbet semmikepp se tanacsos mert zsirosodhat a fejbőr. Kimosni a hajbol eleg nehéz. Az elso hozzaszolot nem ismetlem. Jol leort mindent. (sok sikert! egy fodrasz U.I. Melegollos hajvágás is segit abban hogy ne torjon le a hajad ,ami által hosszabb lesz.)
2019. febr. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!