Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ritkább hajmosás segíthet...

Ritkább hajmosás segíthet csökkenteni a töredezést?

Figyelt kérdés

Vékonyszálú, nagyon sérülékeny hajam van.

Eddig heti 3szor mostam, most próbálok átállni heti 2-re.

Segíthet csökkenteni a töredezést, ha nincs olyan gyakran kitéve a kemény víz meg a hajszárító roncsoló hatásának?


Nem vasaltam soha, illetve festve sem volt, viszont elég világos szőke vagyok, tehát kb pókháló vékonyságúak a hajszálaim.


2019. febr. 16. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem próbáld ki ezt a terméket:

[link]


Nekem is vékony szálú, törékeny volt a hajam a sok dauertól. Ráadásul ezt a fajtát NEM kell kimosni a hajból. (Sosem bízom azokban a termékekben, amiket ki kell mosni.)

Igaz, nem azonnal hat, de mire egy flakont elhasználsz, (sőt, néhány hét után) - és sokáig elég-, érzeni fogod a különbséget.

A heti 2x-re redukált hajmosás jó ötlet. HA teheted, hajmosáshoz használj (gyűjts) esővizet, az sokkal lágyabb. Vagy desztillált vizet:

[link]


Ráadásul, ha az utolsó hajmosás utáni öblítéshez egyszerű (bármilyen) sört használsz, az még táplálja is a hajad!

A sört sem kell lemosni, és nem marad sörszagú a hajad. Régen használták a fodrászok is, csak mára valahogy elfelejtődött.

Kipróbáltam: meglepően kellemes érzést hozott. Egy próbát mindenképp megérne.

((Ha netán korpás lenne a hajad: a sört citrom levével elegyítve segít rajta.))

2019. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az első hozzászóló által ajánlott termék felesleges, régen használtam hasonlót de semmit sem tett, sőt fodrászom mondta is, hogy nincs olyan, hogy nem kell kimosni a balzsamot... valamint szerintem a rendes balzsam csak jót tehet, én érzem a hajam puhaságbeli eltérését azon a területen amelyikre vittem fel és amelyikre nem. Esetleg az is hozzájárulhat, hogy nem megfelelő sampont használsz, nekem régen nagyon töredezett, gyorsan zsírosodó hajam lett, mert rossz sampont használtam. Nagyon ajánlom a hajvégápolókat még, naponta bekenni vele. Nekem több mint 2 éve nem volt vágva a hajamból, egy rossz fodrászi élmény miatt (tudom nem a legegészségesebb, de most tervezek itthon vágni). Azóta ilyenekkel kezelem, és ahhoz képest nagyon jó állapotban van és gyorsan nő. Sok jót hallok még (én is ki szeretném próbálni a közeljövőben) a swiss-o-plar hajkúráiról. A hajmosás nem tudom, hogy ezen segít-e, de biztosan jót tesz a hajadnak (és az idődnek is), ha ritkábban mosod.
2019. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én hajmosás után hajvégápolózok, nem mosom le, csak "rászárítom". így nem törik, ugyanis tavaszra derékig érő loboncot szeretnék, ugyanis tavaly ősszel levágattam vállig, azóta növesztem, mint a hlye.
2019. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!