Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért a pelyhek nőnek vissza...

Miért a pelyhek nőnek vissza borostás arcszőrzet helyett?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és nemrég kezdtem el borotválkozni hetente 1szer. Azt hallottam, hogy a borotválkozástól megerősödik a szőr, de nekem 1 hét múlva mindig csak pelyhes szőrszálak nőnek vissza. Ez miért van?( Úgy két éve kezdett pelyhedzeni)

2019. febr. 21. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyerek vagy még.
2019. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Pár év múlva meg majd az lesz a baj, hogy reggel borotválkozol este megint lehetne.. :D
2019. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű az ok: valamiért mai napig erős tévhit, hogy a borotvától erősödik a szőr.

Optikailag ugyan lehet látni esetleg, higy erősebb, illetve rövidsége miatt erősebbnek érezni, de valójában nem lesz az! Eltelik némi idő, ugyan olyan lesz.

Ha belegondolsz sűrűbb nem lesz, ha egy pengét végig húzol a bőrödön. A szőr a szőrhagymától nő, onnantól kezdve teljesen mindegy, hogy mi történik vele. Ha 0-1 mm-en vágják el(borotva) ugyan olyan a szőr szemszögéből, mintha 5 vagy vagy annál több mm-en vágnád el, mert lényegében élettelen. Főleg, hogy közel 0 mm-esen még a bőröd alatt az korántsem 0!

Persze van alapja, hogy azt állítják, hogy erősödik, pl mint mondtam optikailag, ha már erős szőrzetet vágtak, (főleg) pubertás kórban elkezdte zavarni a pihe és leborotválta, utána azt hiszi biztos attól, illetve természetből levont téves következtetés pl a növények metszése, csak szőrrel ellenben ők élőek.

Pár év és lehet azon goldolkodsz majd, hogy hogy tudsz leghatékonyabban megszabadulni tőlük :)

Ha nem hiszel nekem, akkor keress rá! Szinte egyből megtalálod, hogy tévhit rengeteg oldalon és alá is van támasztva. Utóbbi nagyon fontos, ha valaki állít valamit! Néha, sőt elég gyakran népszerű újságok, hírportálok is állítanak, írnak olyanokat (akár ebben a témában is), hogy azt se lehet érteni, hogy kerülhetett az ki... ezzel a hülyeséget terjesztve...

2019. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!