Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem engedik hogy szőrtelenítse...

Nem engedik hogy szőrtelenítsek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha felhozom hogy szeretném szőrteleníteni a lábam, mindig azt mondja anyukám hogy majd 2 év múlva talán. Nagyon szőrös a lábam. Hogy vegyem rá?

2019. márc. 2. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Mire akarod rávenni? Legyél önálló.

Veszel borotvát vagy amit szeretnél és megoldod. Jóesetben tamponcseréhez se kérsz engedélyt..

2019. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen szülőt sose fogom megérteni, most nem mindegy, mikor kezd el valaki szőrteleníteni, most vagy 2 év múlva? Mondtad neki, hogy mennyire zavar? Esetleg, hogy cikiznek miatta? Hány éves vagy egyébként?

Ha nem megy másképp, zsebpénzed gondolom van, veszel borotvát, és nem jelented be. Gondolom ha észreveszi, ki lesz akadva, de előbb-utóbb úgyis megbékél. Nem támogatom a bsszuk át a szüleinket viselkedést, de ha nincs más mód...

2019. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne borotváld! Inkább gyanta, de azt is kozmetikusnal, ő nagyon szépen megcsinálja. (és nem annyira kellemetlen)
2019. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Remélem, hogy lány vagy, ezesetben nem értem miért nem engedi.. szerintem még akár egy 14 évesnek is engedni kéne.. de, ha már "nagyon szőrös", akkor gondolom érettebb vagy.
2019. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Látom az ittlévők nagyrésze nem engedné egy 14 éves lánynak a borotválást :D
2019. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező!

Nem tudjuk hány éves vagy, meg azt sem hogy neked mit jelent a "nagyon szőrös". Ezek alapján nem fogunk vaktában a pártodra állni. Én legalábbis nem.


A többieknek meg üzenem, hogy a saját gyereküket neveljék, és buzdítsák engedetlenségre. ("Legyél önálló" és hasonló ötletek)

2019. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se akarta megengedni anyám 15 évesen. Szerencsére viszonylag világos a szőröm, így általánosban nem cikiztek vele. De azért gimiben már én éreztem gáznak, úgyhogy egy több napos osztálykirándulás előtt szépen elmentem a boltba és vettem borotvát, aztán lebororvaltam. Hát, anyám nem örült túlzottan, de utána már természetes volt, hogy borotválom. Később meg eljartam gyantáztatni.
2019. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomag eldobható borotva 300-400 ft. Veszel egyet és leborotválod, nem fogja visszaragasztani a szőrt.


Én sem értem a tiltást és a mineket. Nekem is mondta anyám, világos az, megerősödik a borotvától, ráérsz még. Ő még abban nőtt fel, hogy mindenki szőrös. A nyaralós képeiken is őserdőáradat van, neki természetes volt a természetes. Engem zavart, szégyelltem, nyáron is hosszúujjú-hosszúnadrág és ollóval titokban vágdosása a szőrnek.

Végül önkényesen vettem egy doboz szőrtelenítőkrémet, megcsináltam, nem volt semmi baja vele anyámnak sem. Hónapokig használtam, majd utánaolvastam, hogy kb ugyanaz mint a borotva és amúgy a szőr sem erősödik, akkor váltottam.

Amikor lesz gyerekem nem fogok ebből gondot okozni, bár én meg lehet másban leszek vaskalapos, kitudja mi lesz a divat mire kamasz gyerekem lesz.

2019. márc. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem értem mire akarod rávenni anyukádat... Fogsz egy borotvát és leborotválod.
2019. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én nem kötöttem a szüleim orrára pubertás koromban, hogy szőrtelenítek.

Nekem zsebpénzem nem volt, de apám borotváját "vettem kölcsön" amikor fürdeni mentem, így elintéztem a problémás területet.

Mikor észre vették, persze hogy kérdezgettek, meg mondogatták, hogy nem kéne borotválkozni, stb. De e szempontból nem hallgattam rájuk, mert én kényelmetlenül éreztem magam, ciki volt, ezért így oldottam meg, most már persze saját borotvám van.

2019. márc. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!