Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan előzhetem meg a kopaszo...

Hogyan előzhetem meg a kopaszodást, ha a genetika ellenem van?

Figyelt kérdés

Én fiatal vagyok még, de nagyon félek. Apám és nagyszüleim is kopaszodtak/nak, szóval szerintem 100000% hogy énis fogok.

Amikor anyámnak elmondtam, akkor vett nekem kopaszodás elleni sampont, azt használtam amíg ki nem fogyott, de aztán nem vettünk újat, mert szerinte ilyen fiatalon nemhogy segít de árt is az ilyen erős sampon.

Életmódon, étrebdet változtassak?

Mit egyek? Mozogjak?

Mit csináljak? Van egyáltalán esély arra hogy elkerüljem?



2019. márc. 8. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

nincs

illetve a serdülőkor előtti kasztrálás a megoldás

de arról már lecsúsztál

meg a szex többet ér mint a haj

2019. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

A kopaszodásra való hajlam sajnos hozott anyagtól függ. Én nem látok esélyt a megakadályozására.

Ma már egy férfi kopaszon is sármos, sőt. Nem kell ebből már előre problémát csinálni.Úgy fogadd el magad ahogy vagy és ne görcsölj ezen.

Sok lány jobban bukik az ilyen pasikra, mint a zselés fejű kis hernyókra.

2019. márc. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor sehogy.
2019. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Tudod az okos fej nem is bírja a buta hajat .D
2019. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Hasonló cipőben jártam-járok mint te.

14 éves koromtól kezdve vettem észre, hogy kopaszodok.

Hamar felfogtam, hogy rosszak az esélyeim, mert láttam a családi összejöveteleket.

Ezért fogtam és elkezdtem növeszteni, és lett hosszú hajam. Azért csináltam, mert sejtettem, hogy ilyen már nem lesz többé. Kb 2 évig volt ez, aztán levágtam.

Most 30 felett már nincs hajam.

Áldom a döntésemet, hogy kipróbáltam még fiatalon a hosszú hajat (amúgy nem szerettem, sok baj volt vele), mert most max oldalt nőne, ha nem vinném le mindig nullással.

Szóval szerintem élvezd ki még a hajadat, és készülj fel.


De hogy adjak normális választ is, így ez a következő:

Ha genetikai eredetű, akkor a kopaszság nem egy normál görbe szerint következik be, és nem is exponenciálisan növekszik, hanem amolyan platósan növekedő, tehát akár évtizedekig megáll a hullása, majd hirtelen újra indul.


Ez a fura kopaszodás, azaz hullik, majd megáll akár évekre-évtizedekre, majd ismét hullik, ez fogja eredményezni a rengeteg tévhitet.

Ugyanis amikor elkezd a hajhullás akkor az emberek vásárolnak egy csomó csodaszert, és sokuknál meg is áll a kopaszodás, de nem a szerek miatt, hanem a fura kopaszodási periódus miatt. Sőt úgy evolválódtunk, hogy amikor megáll a kopaszság, még akár dúsulás is megfigyelhető időszakosan a plató időkeretében, és ez is félrevezető, mivel azt hisszük, hogy attól nő, közben pedig nem.

Szóval ha genetikai eredetű (amúgy sokféle kopaszodást elősegítő-befolyásoló gén együttes van), vagyis a hajhagymáid életkora nem fedi a megújulási gyakoriságot, ergó több hajhagyma távozik a fejbőrről, mint alakulna ki, akkor egyszerűen így jártál. Nem tudsz mit tenni, mert hiába költenél sok sok pénzt rá, akkor is végbe megy a pusztulás (ezt sejtszinten is nehéz lenne kezelni, mert szinte be kellene "fagyasztani" a sejtciklust, ami egyelőre még csak elméleti síkon létezik a "kopaszodás biológiában").

Ha nem genetikai eredetű, akkor van értelme a különböző szerek, étkezések, sportolásoknak is, de genetikainál nincs.

Ha nagyon-nagyon zavar, akkor talán a hajbeültetés lehet időszakosan megoldás, mert bár a genetikai ok, az meg van, és ki fog alakulni, de ezt a szervezetnek fel kell ismernie és ez a plató idején megmarad. Az más kérdés, hogy elég drága.... de ha a platóid azok évek-sőt évtizedek lesznek, akkor akár 2-3 beültetéssel leélhetsz egy életet dúsabb hajkoronával.


(a megmaradó hajad minőségét javíthatod ha nem használsz oda nem illő dolgokat- zselé, tusfürdő, krémek stb stb illetve valóban egészséges életmóddal is javítod a minőségét, de ugye attól ki fog hullani sajnos)

2019. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztosan megelőzni csak úgy tudod, ha már most leborotválod az egészet. Viccen kívül.

Vagy akkor teszed ezt meg, amikor tényleg beüt a kopaszodás, és már egyértelműen látszik.

Az vigasztalhat, hogy a kopasz stílus is jól sülhet el, nekem pl. nagyon is bejött. Tíz éve, amikor is már nagyon gáz volt a helyzet kopaszodás terén, alap nálam a simára borotvált fejbőr. Ezen ma már semmi pénzért nem változtatnék, akkor se, ha lenne választásom 😀

2019. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem tudnád megszokni akkor vehetsz parókát. Kiváló parókákat lehet kapni. A hajbeültetés is jó lehetne de lehet, hogy az is kihullana később, és nagyon drága is
2019. márc. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!