Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy vágjam a hajvonalat géppel?

Hogy vágjam a hajvonalat géppel?

Figyelt kérdés

Másodszor vágtam hajvágógéppel hajat, pasinak. Egyébként nem lett rossz, de hátul nagyon mélyre lemegy a hajvonala és szívesen felnyrírnám neki a tarkója aljáig, tudjátok, mint ahogy a legtöbb embernek van. Plusz a fülénél is nehéz. A videókon leszedik a gépről a vezetőfésűt, de én nem tudom elhinni hogy úgy nem bántja a bőrét. Tipp, tanács?

Ezen kívül nagyon vékonyszálú és ráadásul hullámos a haja, így mindig marad itt-ott néhány szál hosszúra, mindegy hányszor megyek át rajta. Erre ötlet hogy mit csináljak?

Bocsi, hosszú lett, de köszi hogy végigolvastátok :)



2019. márc. 20. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha pl 2-es az oldala, akkor viszed szépen lefelé 0,5 fokozatonként, 1,5, 1, 0,5, a legalsó a nulla, igy tudod szép skin fade-re megcsinálni, kifelé irányuló sepregető mozdulatokkal. De miért hiszed, hogy ilyen hamar megtanulsz valamit, amit én 3 év gyakorlattal? Egy férfi-női-gyerek fodrász
2019. márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nem akarom elvitatni a tudásod, sőt, kifejezetten azért kérdezem mert tudom, hogy magamtól elcseszhetem és akár meg is sebezhetem.

De miután nem vagyok fodrász, a gép sem ilyen szofisztikált mint a tied. 2mm-ként vannak a fokozatok a vezetőfésűvel, ha azt leveszem akkor meg egyáltalán nincsenek.

A kérdésem az volt, hogy a videókban a hajvonal szélét vezetőfésű nélkül csinálták, úgy, hogy (látszólag legalábbis) a pengék a kliens bőréhez értek. És szép lett az eredmény, csak nem tudom hogy ebben mennyi a fodrászi ügyesség és mennyi a gép biztonságossága (mármint hogy mi miatt nem nyiszálja el a bőrt).

2019. márc. 23. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz egy detailers-t kell venned, vagy egy T-blade trimmert. Azok a "vezetőfej" nélküli gépek. Ha sima gepről leveszed, azzal nem férsz hozzá szépen, plusz túl nagy. Olysn kell, ami a kisebb helyekre, hajlatokba befér. Ajánlom a Wahl gépeket. Nyilván a tudáson, kézügyességen is múlik, de egy Tescos hajvágógéppel nem lesznek nagy csodák. A felét otthagyja a hajnak, ha nincs éle.
2019. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
360Jeezy videókat nézz youtube-on, ott megtanulsz mindent.
2019. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!