Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van ilyen sok kamasznak...

Miért van ilyen sok kamasznak pattanása?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Van pár pattanásom, most épp nem annyira vészes a helyzet, de pár hete nagyon durva volt. Rengeteg és hosszú hetekig. Most is van, de kevesebb. Próbálom nem nyomkodni, csak a nagyon sárgát.

viszonylag elég sok 14-18 évesnek pattanásos az arca. Inkább a 16 alattiaknak zömével, mert ők még jobban 'változnak' hormonálisan. Nekem kb 15 évesen kezdődött szóval sztem én később érő vagyok. (még nem is kell borotvalkoznom)

Kérdésem: Mitől lehet?

Valaki azt mondja, hogy ebben a korban ez normális.,változik a test, a hormonok stb. Valaki meg azt mondja, hogy nagyon nem jó, mert belülről (akár emésztési) probléma megnyilvanulasa. De nekem nincs semmi ilyenem. Mindkét szülőm is pattanásos volt kb 20 éves korig, utána elmúlt teljesen.

Tehát most minek/kinek higgyek?



2019. márc. 20. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Mindkettő részben igaz.


A pattanások normál esetben a pubertás sajátja, valaki megsínyli, valaki megússza havi 1-2-vel. Ez nagyban függhet genetikától, de a táplálkozási szokásoktól és az arcápolási szokásoktól.


Valakinek azért van sok, mert túl száraz a bőre, valakinek túl zsíros és nem kezeli rendesen, vagy nem tartja tisztán a pórusait.


Ugyanakkor a táplálkozás is fontos szerepet játszik benne, nyilván az egészségtelen életmód ront a helyzeten.


Sok mindentől függ, extrém esetben érdemes utána járni.

2019. márc. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ehm...hormonok. Mint te is írtad :D Majd kinövöd.

Amúgy én kicsit fiatalabb vagyok tőled, nekem is lennének pattanásaim de én mindenféle krémmel kenem, meg én lány vagyok, szóval ha van, lesminkelem. Szóval nem megoldhatatlan a dolog, vegyél valami krémet rá, és elmúlik, nekem is el szokott.

2019. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem még 32 évesen is vannak woooo


Nekem is nőgyógyászhoz kéne elmennem vele, mert a menstruációm sem a legjobb, úgyhogy én is a hormonokra "fogom"

2019. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
világéletemben pattanásos voltam, 39 vagyok, két gyerekkel, tehát nekem a felnőttkor, a szülések stb. se változtattak rajta...
2019. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!