Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » (Nagyon) heges arcbőr kezelése?

(Nagyon) heges arcbőr kezelése?

Figyelt kérdés

(Kicsit hosszú lett, de csak azért, mert nagyon-nagyon fontos a probléma számomra.)


20-as éveim elején járó férfi vagyok, akinek a rengeteg tinédzserkori pattanása miatt sok, elég csúnya heg borítja az arcát. Ezek nagyon zavarnak, és hiába vannak meg már igen régóta, nem tudok nem tudomást venni róluk a nap minden percében. Viszont mégsem tudom, mit tudnék kezdeni velük, a bőrgyógyászt egyáltalán nem hatotta meg a helyzetem, hatástalan krémeket ír csak fel, pedig egyértelmű, hogy azok már nem segíthetnek a bőrömön.


Az egyetlen, amire gondolhatok, hogy valamilyen klinikára mennék, ahol talán lézeres kezeléssel vagy hasonlóval segíthetnének. Viszont a bőrgyógyász szerint csak pénzkidobás (illetve még több heg megjelenése) lenne az eredménye ennek, ami sajnos vissza is vetett, hiszen semmennyi pénzem nincs, amit feleslegesen elszórhatnék.


Tehát itt vagyok elég tanácstalanul (és még inkább csalódottan), mert bár nagyon vágyom arra, hogy meggyógyulhasson az arcbőröm (vagy legalább kevésbé legyen ilyen rossz állapotban), mégsem tudom, hova kéne fordulnom vele, ahhoz, hogy igazi segítséget kapják. Mert egyébként, ha lenne ilyen lehetőség, akkor kicsit sem sajnálnám rá a pénzt, ha szinte mindenem is rá kell költenem.


Tehát az lenne a kérdésem, hogy mit tudnátok tanácsolni, van-e ilyen hely/módszer, ami kezelhet egy nagyon (mélyen/sűrűn) heges bőrt?

(Azt tudom, vagyis inkább félek tőle, hogy erre az lehet a válasz, hogy ezen nem lehet segíteni, és el kell fogadnom magam így, hiszen lehetne rosszabb is, de tényleg nagyon(!) elkeserít, hogy így nézek ki, szörnyű a tükörbe nézni, vagy ránézni valakire, úgy hogy tudom, milyen képem van. :( )


Ha számít, új pattanás már elég ritkán jelenik meg, a hegek halványodtak is a sok év alatt, amennyire lehetett, de így is teljesen feltűnőek, hiszen valóban az egész arcom borítják. Szinte életmentő lenne, ha valaki meg tudná mondani, hol/hogyan lehet kezelni az ilyen bőrt, szóval rendkívül (igazából nem tudom kifejezni, mennyire) örülnék, ha tudnátok segíteni.



2019. ápr. 1. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én megértem a problémádat, de szerintem nincs olyan eljárás jelenleg, ami ezt megoldaná. Nagy valószínűséggel rontanának a helyzeten. Egy lány helyretenné az önbizalmad. Már csak meg kéne találni, mert ha jól sejtem, akkor elég visszahúzódó is lehetsz. Biztos vannak irdatlan drága lézeres hámlasztások, de szerintem a leírtak alapján nem segítene annyit, mint várnád. Ha segítene.....
2019. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Valóban nagyon visszahúzódóvá váltam, és az a gond, hogy hiába döbbentem rá idővel, hogy a kinézetemen való aggodalmaskodásom mellett a személyiségem is hasonló formát vett fel, mégsem tudok igazán változtatni a viselkedésemen, mert egyfolytában (ez érthető szó szerint) szorongok a külsőm miatt, állandóan bánkódom miatta, és ott van a bizonytalanság is, hogy mekkora szerepet is játszik az emberi kapcsolataim sikertelenségében a heges arcbőröm, és mennyit számítok én magam valójában. Tényleg tartok attól is, hogy ha hirtelen meg is gyógyulna a bőröm teljesen, akkor is bennem maradnának a gátlásaim, de mégsem tudom elengedni, hogy így nézek ki, mert annyira szeretnék végre enélkül a (hatalmas) hátrány nélkül élni, járni az emberek közt.

A kérdés leírásában nem is akartam erről az aspektusáról részletesen beszélni a problémámnak, mert bár fontos lenne a lelki részével is foglalkoznom, most arra lennék főleg nagyon kíváncsi, hogy tud-e bárki olyan lehetőséget, amivel lehetne javítani (ha nem is egészen rendbe hozni) az arcbőrt, eltüntetni a hegeket. Most lesz 10 éve, hogy ebben az állapotban kell lennem, és bár igyekeztem türelmesnek és elfogadónak lenni, most már iszonyúan szeretném, ha lenne rá valamilyen megoldás, akkor is, ha az akár jelentős költségekkel jár.

(Nagyon szép tanács, hogy egy lány elfogadása/szeretete kigyógyíthatna ebből az "agybajból", de jelen helyzetben szinte lehetetlennek látom, hogy ezzel a külsővel (+a mellé járó szorongással) valóban engem választana valaki. Egyébként nem vagyok (szándékosan legalábbis biztos nem) rossz ember, és nem is lennék elutasító mások felé, azonban magam felé már annál inkább.)

Tehát továbbra is reménykedem benne, hogy tud valaki kezelést javasolni, bár az első válasz sajnos megerősített abban, hogy erről továbbra is csak álmodozhatom. De valamit mégis kezdenem kéne vele...

2019. ápr. 1. 17:31
 3/18 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Szerintem próbáld meg akkor ezt a lézeres mélyhámlasztást. Ahogy néztem egy 100asból megvan. Sokat nem buksz vele. Utána a lelki nyomokat kéne felszámolni. De azt mondom a legjobb megoldás mégis csak egy csaj lenne....
2019. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem keress fel egy magán bőrgyógyász-kozmetológust. A régi bőrgyógyid lehet, hogy begyöpösödött fazon, talán csak az egészség érdekli és a szépség nem lényeg neki. Pedig folyamatosan újabb és újabb kezelési formák látnak napvilágot: bőrcsiszolás, mélyhámlasztás.


A másik fontos dolog, hogy a vegyszerek, ásványi olaj tartalmú vackok tovább ronthatnak a helyzeten, tehát nagyon lényeges a jó minőségű, natúrkozmetikum-kategóriás termékek használata! Ezek nem feltétlenül a legdrágább, legreklámozottabb termékek, sőt, sokszor azok a legrosszabbak. A 100%-os shea vajnak, mandulaolajnak, argánolajnak van a legjobb bőrregeneráló hatása. Nem látványos és gyors, de folyamatos használat mellett valamenyit javíthat. Főleg éjszakára érdemes gazdagon felvinni a bőrre. És heti 1-2 alkalommal radírozd is az arcod. Vagy natúrkozmetikum kategóriás arcradírral, vagy házilag is készíthetsz egy kiskanál sóból, egy csepp teafa olajból és egy icipici olíva vagy más növényi olajból, frissen, a nedves arcbőrt átmasszírozva vele. Egy jó natúr szappan is elengedhetetlen kellék.

2019. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Persze, hogy az lenne a legjobb megoldás, hiszen akkor még el is tudnám hinni, hogy ebben az állapotomban is szerethető vagyok. Azonban ezidáig közel sem ezt a visszajelzést kaptam...

Viszont ha bárki tud javasolni valamit, akkor kérem, hogy ahhoz konkrétan nevezze meg a helyet (vagy linkelje be), ahova érdemes fordulni.

Köszönöm a válaszod első, mondjuk te meg tudnád mondani konkrétan, hogy hol lenne ilyen lézeres hámlasztás? (Tudom "google a barátom", de bíztam benne, hogy mások esetleg tapasztalattal együtt tudnak helyet/módszert ajánlani. Csak nem vagyok egyedül ezzel a problémával...)

2019. ápr. 1. 18:02
 6/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sajnos én is csak azt tudom az eljárásról, amit a Google kiad. Sose voltam ilyen helyen, nincs tapasztalatom. De az én arcom is elég problémás, igen komoly betegség miatt, pedig még nem vagyok 100 éves csak 34. Én tudom mit érzel, de valahogy meg kéne tanulni együtt élni vele amíg meg nem oldod a problémád.
2019. ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm 4-es, örülök a javaslataidnak, csak még jobban örülnék, ha mondjuk egy ilyen magán-kozmetológust vagy az említett "kozmetikumokat" konkrétan meg tudnád nevezni, mert bevallom, hogy sokat sajnos nem foglalkoztam a lehetséges kezelési formákkal, mivel bíztam azokban, amiket a bőrgyógyász felírt (illetve bele is fáradtam azok eredménytelen használatába), szóval sokat segítene, ha nem kéne bizonytalanul tovább keresgélnem, hanem itt megneveznéd/belinkelnéd azokat, amiket ajánlasz, és akkor úgy már könnyebben tudnám megvenni őket, vagy felkeresni az orvost, aki kezelhet.
2019. ápr. 1. 18:14
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol élsz, de a nagyobb városokban van esztétikai bőrgyógyászat, kozmetológia. Most hiába ajánlanánk egy-egy konkrétumot, ha az ország másik felében vagy...
2019. ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A natúrkozmetikumok konkrétan: shea vajat rengeteg helyről rendelhetsz a netről, nagyon sok márka forgalmazza. Én a PomPom vagy a Manna webshopjából szoktam rendelni, ezek csak natúrkozmetikumokat forgalmaznak, az olajos szérumjaik is nagyon jók! De a DM-ben vagy a Rossmannban is találsz pl. tiszta argánolajat, mandulaolajat. Bőrradírt, miegymást pedig lehet választani a DM-es Alverde és a Rossmannos Alterra termékek közül.
2019. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Te akkor talán tényleg megérted, miről beszélek, ha magad is hasonló helyzetben vagy, de mégis, azok, akiknek rendes bőre van (a túlnyomó többség, akik már egy apró hibát, pl. pattanást úgy kezelnek, mint ha valami hatalmas szörnyűség történt volna), képzelem, mit gondolhatnak, mikor megpillantják, hogy én hogyan nézek ki.

És épp ez az, hogy amíg nem sikerül megoldani a problémát, addig meg kell tanulnom ezzel együtt élni, de hát pontosan így is tettem eddig (vagyis próbáltam), azonban ha változtatni szeretnék, akkor most már muszáj keresnem valamiféle kezelési módszert, mert egyszerűen nem szeretnék továbbra is (vagy örökké... ) úgy élni, hogy ez az állandó szorongás jelentősen rontja a közérzetem, az életminőségem. Nyilván nem szabadna ennyire elkeserednem miatta, hiszen megvan kezem-lábam, egyéb fizikai gondom sincs, de mégis, szerintem elképesztően nagy diszfunkciót okozhat (ahogy nálam is) egy ilyen probléma okozta komplexus. Én igyekszem elfogadni, amennyire csak tudom, ezt a kérdést is kiírhattam volna már az elmúlt évek bármelyik napján...

2019. ápr. 1. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!