Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítene valaki, hogyan kell...

Segítene valaki, hogyan kell értelmezni ezt?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, hála Istennek erős, szép hajat örököltem plusz rengeteg vitamint szedek, sok vizet iszom szóval tényleg szép a hajam. Viszont egy dolgot nem értek. Vagyis nem értem a logikát. Azt írják sok helyen, hogy napi 100 szál hajszál ha kihullik az normális. Oké. De most ezt hogyan kell értelmezni? Mert pl ha hajat mosok és szépen masszírozva, nem erőszakosan (most már minden nap betegesen mosom a hajamat), akkor nagyon kevés marad a tenyereimen. Viszont ha például hajat mosok, de közben dörzsölöm, tépem erőszakosan akkor több jön ki. Vagy ha lazán beletúrok, akkor Max 1-2 szál, de ha pl vizesen beletúrok erőszakosan akkor megint több jön ki. Most törekedni kell arra, hogy minden nap hulljon ki 100 szál haj? Vagy tulajdonképpen hajhullásról mikor beszélünk? Mert pl tegyük fel, ha egyik nap nem mosnék hajat, nem fésülném meg, nem túrnék bele, akkor nyilván egy szál sem hullana ki. Viszont akkor másnap normális lenne, ha dupla annyi hullana ki? Remélem érthető, hogy mire gondolok, tudom hülyén hangzik viszont engem érdekel, mert én most kB szerintem bebeszéltem magamnak hogy na most akkor minden nap 100 szál hajtól meg kell szabadulni és ma is pl 3x hajat mostam, először finoman, ekkor alig jött ki hajszál, majd erősebben, akkor már több kijött, utána meg elkezdtem durván dörzsölni meg tépni, hogy megnézzem hogy úgy is hullik e még ki, szóval most én úgy vagyok vele, ha durvuláskor 3. mosáskor már nem jön ki egy szál se, akkor az a normális, akkor az összes régi szál kihullott. Közben lehet hogy nem az és túlreagálom már.

2019. ápr. 6. 21:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A napi 100 szál egy átlag. Pont amiatt, amit le is írtál. Nem mindennap mosunk hajat, vagy fésülködünk. Akkor több hullik ki. Nem kell dörzsölni, meg direkt tépni. Én lany vagyok. Van hogy 3 napig ne van fonva a hajam. Akkor persze nem tud úgy hullani, és ha kibontom,kifésülöm, egy hatalmas hajcsomó kijön. Szerintem fele ennyit foglalkozz a dologgal. A szervezetünk tudja a dolgát.
2019. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!