Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek szebb lenne a haj...

Szerintetek szebb lenne a haj ha nem ilyen előre elkészített samponokkal lenne mosva hanem mindenki magának keverné ki?

Figyelt kérdés
Mert azért valljuk be, a legtermészetesebbnek előadott samponban is vannak mesterséges dolgok, és lehet, hogy sokkal jobbat tenne a hajnak egy házilag kikevert sampon mint a boltik.

2019. ápr. 14. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Gyerekkorom óta a Johnson and Johnson natúr, vagy kamillás sampont használom és mindig csillogó és fényes a hajam. Nyilván azért, mert rengeteg vitamint eszek, és igyekszem egészségesen táplálkozni.


[link]


Nem a sampon minősége határozza azt meg, hogy most milyen a te hajad, hanem az, hogy belülről hogyan ápolod magad!

2019. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Aztán jól elbaccnád a keverést és kihullana a hajad.
2019. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak fent receptek a neten, hogy mennyire hatásosak az már kérdéses. Én mondjuk nehezen képzelem el, hogy sima mézzel hajmosástól tiszta lesz a haj. Ha meg keversz bele szappant, az már megint nem "természetes".

De nem minden mesterséges összetevő méreg, nem kell azoktól úgy félni. Meg vannak tényleg kíméletes (bár nem 100% természetes) összetevőket tartalmazó kozmetikumok, én inkább azoknak a kipróbálásával kezdeném.

2019. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszek a természetes cuccokban.

Egyszer próbáltam egy natúr arckrémet, rákvörös lett tőle a fejem, pedig mindent használtam előtte, minden lenézett drogériás márkát. Az aloe vera dettó, ahol rám cseppen, ott azonnal kipirosodom.


Nekem ezért jobb az, amiben a hatás megmarad, de az allergéneket kiveszik. Mint a laktózmentes tej. Samponoknál dettó.

2019. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát próbáld ki!

Tojással ill liszttel tök jól lehet hajat mosni. Én is pár hónapja hallottam erről először.

1-2-3 tojást (attól függ milyen hosszú a hajad) keverj össze 1-2 csipet szódabikarbónával. Vidd fel a hajtöveidre, jól masszírozd meg vele a fejbőröd. Öblítsd le. Majd jól öblítsd le almaecetes/citromleves vízzel (hogy semlegesítse a szódabikarbóna lúgosságát).

Ettől lágyabb- kevésbé erős "sampon": világos rozslisztet keverj el annyi vízzel, hogy krémes, kenhető állagot kapj. Facsard bele fél vagy egy citrom levét. Hagyd állni 10 percig, majd masszírozd jól bele a fejbőrödbe, hajtövekhez. Öblítsd le, ismételd meg.

Van facebookon egy samponmentes élet, no poo-low poo (vagy valami ilyesmi nevű) csoport. Sok a lehetőség a bolti samponon túl is, nekem eddig jók a tapasztalataim.

2019. ápr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!