Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Levágassam a hajam, vagy...

Levágassam a hajam, vagy hagyjam nőni? Nem tetszik ez a "semmilyen hosszúságú".

Figyelt kérdés

Tinédzser lány vagyok.

Most sem rövid, sem hosszú, és nagyon nem szeretem. Szállós, töredezett a vége, mint egy szénaboglya. Pedig használok rá balzsamot is, nem vasalom, legtöbbször a levegőn szárítom.


Így néz ki:



És valami ilyesmi hosszúságúra gondoltam, mint az első képen a nőnek van:


[link]



Vagy ne vágassam le?

Ha rövidebb lenné, akkor az eltöredezett rész nélkül is ilyen szállós lenne szerintetek? Esetleg valamilyen ápolós dolgot tudtok ajánlani?

Illetve "van frufrum", de a jobb oldalon nagyon szállós, a bal oldalon meg viszonylag normális, csak rövid.... sajnos még 2-3 éve nagyon elrontotta a fodrász, mert nem egyenesre vágta, hanem az egyik oldala rövidebb lett. Ez azóta sem néz ki normálisan.


Vagy ne vágassam le, hanem hagyjam nőni? Szerintetek?


Illetve nyáron be szeretném festetni lilára. Olyanra, mint ami a lila résznél az első vagy a harmadik lánynak van:

[link]



2019. ápr. 19. 15:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Képet csak privátban tudok küldeni:s
2019. ápr. 19. 15:47
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha gondolod nekem küldhetsz.

Szerintem.. A töredezett részt mindenképpen vágasd le, mert csak tovább fog romlani a helyzet. Használj esetleg hajpakolásokat. Vannak házilag készíthetők is (kókuszolajosok jók, illetve tojásos..)

2019. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

A töredezett részt mindenképpen vágasd le, úgysem mész vele sokra, ha azt növeszted, csak tovább törik. Ha nagyon rossz állapotban van a hajad, akkor én nem kockáztatnék meg egy festést. Pár havonta, ha úgy látod, vágass egy kicsit a hajadból, hogy csak az egészséges rész nőjön. Én balzsamon kívül nem használok semmit, de te esetleg valami tápláló hajpakolást kipróbálhatsz.

Én nem rég levágtam a hajam (nekem is ilyen semmilyen hosszúságú volt, és meguntam), most a vállam fölé ér egy kicsivel, nem bántam meg. De ezt neked kell tudnod. Mindig magamnak vágom a hajam, a frufrum is. A frufrudat könnyen ki tudod javítani te magad is.

Ha gondolod küldhetsz képet.

2019. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Szia Budapest mellett dolgozom fodrászként. Nagyon sok vendégem áll elém ilyen kérdéssel de ezt nem lehet megválaszolni látatlanba. Légyszives küldj képet
2019. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
89%

Szia,nekem is küldhetsz képet ha szeretnél,kíváncsi vagyok:D

Egyébként én hajmosás után a nedves hajamra szoktam hajolajat tenni,ismerősöm kókuszolajat szokott,ezek nekünk beváltak:)

Nekem szőkítve volt és naponta vasaltam (igen,tisztában vagyok vele,hogy nem helyes de már levágattam és nem csinálom) és a balzsam meg a hajolaj tartotta életben kb a hajamat xD

2019. ápr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Hát zavar, hogyha hosszabb ideig kell fésülni? Mert én fullrövidre pl magamnak nem vágatnám. Szóval én így inkább azt mondanám, hogy növeszd meg.
2019. ápr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*Ja és a töredezett pár milimétert mindig visszavághatod. Egyébként nemtom, anyám nyűglődött valamit, hogy pl papírvágó ollóval szerinte ilyet csinálni nem jó, mert hogy a hajvágó ollót kéne ahhoz mindig használni, mert hogy az van külön hajhoz. Én nem tudom, van-e különbség.
2019. ápr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
(*szal hogy másfajta olló árt vagy nem árt,én ezt nem tudom.)
2019. ápr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

*meg mégegy; hogy alapvetően olyan vagány vagy; olyan kibontakozós, úgy szereted magad megmutatni a Világnak? Tehát vagy te ilyen kis vagány, nagyon társasági, beszédes; aki esetleg vágyik is arra, hogy menő lehessen, meg vagány, meg egyedi, meg stílusos? (Ezt meg csak tényleg kíváncsiságból; mert arra gondolok, hogy alapvetően valszeg a vagány csajszik vágatják full rövidre a hajukat, akik nagyon bátrak, meg közvetlenek, meg gondolom, hogy csacsogósak)

Meg hogy pl el tudod -e képzelni magad full rövid hajjal.

De amúgy olyat is lehet, hogy kipróbálod milyen röviden, aztán visszanöveszted. Pl Miley Cyrusnak is volt egy ideig rövid haja, ő pl szerette, egyszer még azt is mondta többet nem akar hosszút, de aztán mégis növesztett rajta később:) Amúgy neki pl szerintem a hosszú jobban áll:):) ; de mindegy, ezt most csak így ide beszúrtam, mert eszembe jutott. Meg , erre nem kell hallgatnod; de két külön kérdés alatt olvastam iylen válaszokat itt, ezen az oldin, hogy valaki pl azt írta, hogy amelyik csajnak nem szőke a haja, azt nem is tekinti nőnek, meg egy másik meg a hajhosszra írta; hogy akinek nem hosszú a haja, azt nem tekinti nőnek. De egyébként ezeket csak érdekesség képpen írtam le, ezek pl vélemények és nézőpontok voltak, amiket egyszer itt láttam. De egyébként legyen olyan hajad, amivel el tudnád képzelni magad, hogy most jól éreznéd magad azzal a frizurával, tehát amit te belül érzel, azt kövesd. Mert ha pl ilyen is lenne, hogy valakinek bejössz, akkor annak pl rövid meg hosszú hajjal is bejössz. Ha az a sorsotok pl, hogy együtt legyetek, tehát h egy párt alkossatok. Tehát olyan hajat csinálj /csináltass, ami neked jól esik, amivel jól éreznéd magad. Ha vágysz a rövid hajra, akkor legyen rövid, ha meg vágysz a hosszúra , és nem is okozna gondot a kifésülgetés, akkor legyen hosszú. Ja és egyébként tényleg,most jut eszembe, volt anno egy osztálytársam, csaj szintén, 10.-ben talán levágatta a hosszú haját tök rövidre, és akkor egy darabig talán olyan kis bubi, olyan kis bubszi se volt a fején; és akkor amikor már egy picit megnőtt, akkor rárakott a feje tetejére egy ilyen kis minicopfot, babacopfot; de azt mondta, soha többet olyan rövid hajat nem akar, tehát ő pl megbánta, hogy levágatta. Meg egyébéknt ha levágatnád, és moindjuk utána megint hgosszút akarnál, akkor megint lenne egy idő után félhosszú is, és megint meg kéne várnod, hogy megnőjön:D

2019. ápr. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

*Bocsi, mégegy eszembe jutott

A haj is sokat kitakar(hat kiengedve) belőled , meg öltöztet. Ha fel mered magad vállalni, meg mered magad mutatni teljesen,szal csak akkor ajánlom max a rövid hajat lánynak. Ha zavar, hogy ezt az öltöztető, praktikus szép dolgot nem veted/nem vetheted/ nem tudod/dsz be(vetni) a külsődnél amikor a tükör előtt állsz, és nézed, hogy magadnak tetszel-e. Hogy pl ha a haj öltöztet, szal maradunk ennél, szal ha pl jó a hajad/frizurád, akkor mondjuk lehet arra picit ilyen csodaszép kiegészítőként is tekinteni. És te döntesz, hogy meg mered-e mutatni magad anélkül a kiegészítő nélkül, megkockáztatva, hogy akár annyival, annyi /azzal a kiegészítő nélkül is "kevesebb leszel" (Ezt nem emberileg). Tehát akkor szerintem lehet , hogy pl a többi részednek, pl öltözködés, nagyon fainnak kell lenni, hogy pl ellensúlyozni tudja a szép hajkorona hiányát. Ez még csak most jutott eszembe; én amúgy lány vagyok, és én szeretem a hosszúhajat, mindigis olyat akartam; pár hete amúgy levágtam , töredezett már, meg hogy egyforma hosszúak legyenek a szálak, és most amúgy félhosszú, de szeretem így; de rövidre sosem váltanék; nem érezném úgy jól magam; de tényleg olyan hajat csinálj, amiben te érzed jól magad; és akkor ilyen kérdésben pl nem kell másokra hallgatni; csak leírtam, ami most még eszembe jutott.

2019. ápr. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!