Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Magamnak szoktam csinálni a gél lakkozást, mert két hét alatt lenő, ugyanis nagyon gyorsan nő a körmöm és luxus lenne kéthetente körmöshoz járni. A problémám az, hogy kb fél éve, miután készen vagyok az egész folyamattal pár órára rá mintha allergiás reakció alakulna ki az első ujjpercemen (amin a köröm is van). Viszket és pici vízhólyagok jönnek ki rajta, ha elkezdem vakarni. Ez a viszketés egy napig tart, persze nem egyfolytában, majd elmulik. Mitől lehet ez? Valamelyik alkotóelemere allergiás lehetek a gél lakknak?

2019. ápr. 19. 16:54
 1/3 anonim válasza:

Szerintem az UV fényre allergiás a bőröd (barátnőmmel pont ez van)

Kend be 50es naptejjel mielőtt csinálod, utana meg valamilyen nyugtató krémmel.

De akár az is lehet, hogy valamilyen gombás fertőzés, előfordulhat ha nem megfelelően fertőtleníted.

2019. ápr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biztos nem gomba mert egy nap után elmulik és szépek a körmeim. Ha bármi krémmel kennem a kezem lakkozás előtt, nem lenne nyilván tartós a lakk. Utókezeleskent tipikusan erre a célra való olajat használok, de semmi hatása. Mindegy, végülis azt az egy napot kibirom.
2019. ápr. 24. 18:26
 3/3 anonim válasza:
Én úgy gondoltam hogy csak a bőröd kend be, ne a körmöd. Bár lehet hogy attól sem tartós, annyira nem értek hozzá
2019. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!