Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ezek a házi hajpakolások jók?

Ezek a házi hajpakolások jók?

Figyelt kérdés

Nagyon sokféle van az interneten és majdnem mindegyikbe ott szerepel a tojás fehérje,méz,olivaolaj. Fényes, selymes, hajhullás csökkentő pakolást szeretnék. Száraz a hajam és nagyon hullik, ezt akarom jóvá tenni. Ha esetleg van olyan amit ti is kipróbáltatok azt szivesen elolvasnám.

A kérdésem az lenne, hogy

1. a tojás fehérje az nem száritja ki a hajat?

2. Ha ezeket összekevered, akkor mennyi idő kell hozzá hogy kijöjjön a hajadból? Igy elolvasva nem igazán bizom ebben a receptben mert olyan ragacsos massza jön létre, amit belekenni a hajadba az kinszenvedés kimosni.

Köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 21. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Kend be szimplán olívaolajjal a hajad, hagyd rajta 1 óráig, majd utána mosd meg jó alaposan.

Hajhullás ellen pedig szedj vitamint és étkezz vitamindúsan. [link]

Ha stresszes az életed, az is hozzájárul a hajhulláshoz.

2019. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyi jó hajpakolás kapható a boltokban már egész olcsón (natúr dolgok is), hogy én biztos nem kutyulgatnék otthon.

A méz egyébként szárít, a tojásfehérjét meg nem szabad meleg vízzel öblíteni, mert megfő a hajadban.

Az olívaolaj önmagában viszont jó, valamint a kókuszolaj is. Nem a főzéshez használt, hanem a másik.


Hajhullással pedig (ha valóban komoly, nem csak a szokásos tavaszi) én elmennék egy vérvételre, vashiány, vitaminhiány, de gyulladás is okozhatja (pl rossz fog, nem kell hogy fájjon is).

2019. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Illetve valahol azt is olvastam, hogy a tojás molekulái túl nagyok ahhoz, hogy beépüljenek, így ha nyers tojást kensz a hajadra, azzal nem nagyon érsz el semmit.

Szóval, ezt a tojást én mindenképp kihagynám. Meg amugy is drága.

2019. ápr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kókusz olajat. Azzal kenheted a hajad, selymes lesz tőle. De 1-2 nap után jól ki kell mosni, mert a hajadnak utána nem lesz olyan kellemes az illata. (1-2 napig kókusz illatú, de utána már nem)
2019. ápr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!