Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehetséges, hogy valakine...

Hogy lehetséges, hogy valakinek sima olcsó samponnal is gyönyörű a haja?

Figyelt kérdés

Ez genetika lényegében? Vagy mi az oka?


Anyukámnak évekig volt derékig érő, ráadásul dauerolt haja, és sose használt semmit egy bolti csalánsamponon túl.

Most vállig érő, festett egyenes haja van, de továbbra is ugyanez a "rutinja" heti egy hajmosás mellett.

A húgom, amíg kislány volt, szintén csak ennyit használt, pedig évekig nagyon hosszú haja volt, most is fenék alá ér. Azóta kezdett balzsamot használni, hogy festi és vasalja a haját, bár nyilván inkább csak a vasalás miatt.

Vágatni viszont így sem kell, mert vastagszálú, egészséges a haja, egyáltalán nem töredezik.


Ellenben nekem vékonyszálú, szintén egyenes, de sérülékeny, hosszú hajam van, egész pici korom óta használok hajbalzsamot/pakolást, illetve a sampon sem mindegy, bár a drogériás termékekkel elvagyok. Meg persze Kallos, azt imádom.

Festetlen a hajam, sose volt vasalva, mégis 2 havonta kell az egészségügyi vágás, akkor szép.


Tényleg csak genetika lenne?


2019. ápr. 22. 09:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tudom, 100-200 éve nem létezett hajbalzsam, és havi 2-3szor mostak hajat szappannal, de akkoriban többnyire még esővizet használtak, ami lágyvíz, most meg olyan kemény víz folyik a csapból (nálunk legalábbis), hogy ha megállnék alatta pár órára, akkor rámkötne a vízkő.
2019. ápr. 22. 09:42
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Mert a haj olyan, mint a köröm. Ha vitaminhiányos, roncs vagy belül, akkor az kívül is meglátszik
2019. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Én is észrevettem ezt.

Anyámnak egyenes és vastagabb szájú haja van. Teljesen mindegy melyik olcsó Gliss Kur vagy Head&Shoulders sampont emeli le a polcról, mindig kifogástalan lesz tőle.

Ezzel szemben az én hajam hullámos és vékony szálú.

Ha nem a jól bevált, drágább samponomat és balzsamomat használom, akkor extrém szöszös, és borzalmas kinézetű lesz annak ellenére, hogy már évek óta nem is használok hajszárítót.

És az a vicces, hogy még az agyonhypeolt Alpecintől is ennyire csúnya lesz a hajam.

2019. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2, Sehol nem volt szó vitaminhiányról.

Mivel évekig otthon laktam, nyilván ugyanazt ettük mind a hárman, nem ezen múlik.


3, Köszi a választ :)

Az Alpecinre még a húgom is mondta, hogy bár nagyon dús, de kicsit szálló, nem olyan selymes haja lesz tőle.

A párom (szintén hosszú hajú) viszont nagyon meg volt vele elégedve. Ki érti ezt...

2019. ápr. 22. 10:02
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
A kallos egy gagyi sz. R. :D
2019. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Minek raksz fel kérdést, ha nem érdekel a válasz? SOk értelme van komolyan. És de, ezen múlik és nem a genetikán. Ne akarjatok már mindent ráfogni erre, mikor semmit sem tudok belőle, max. a borsó öröklődéséig jutottatok el
2019. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5, Akkor ne vegyél, több marad nekünk :)


6, De érdekelnek a válaszok. Viszont egy mondattal meg lehet cáfolni az állításod.

Igen, a vitaminhiány kihatással van a haj állapotára. De sehol sem írtam, hogy azzal küzdenék, vagy hogy "korábban nekem is "jó" hajam volt, és tönkrement, mi az oka?"

Nincs az a vitamin (sem egyéb szer), ami a hajszálvastagságon változtatna.

2019. ápr. 22. 10:20
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem is a hajszálvastagságod miatt néz úgy ki a hajad, ahogy. Ha sérülékony, törik, akkor ott bizony problémák vannak. Örülök, hogy te 3 havonta mész vérvételre és fizetsz min. 20ezret, hogy vérképet csináljanak, amiben a vitaminokat is megnézik. Ja bocsi, nem hinném, hogy ilyet csinálsz, úgyhogy nem is tudhatod, hogy vitamin hiányod van-e. Gondolom nem mész, úgygoy a sok közül ezt a problémát sem zárhatod ki. Csak úgy szólok
2019. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sérülékeny, de nem törik jobban, mint amennyi a hajszerkezetemből adódóan megengedett. Fodrászt kérdeztem egyébként, azt mondta, hogy mivel vékonyszálú a hajam, már a fésülködés is megtöri a hajszálakat, míg egy vastagszálúban nem okoz kárt.

Amugy szép hajam van, sehol sem írtam, hogy csúnya, egyáltalán nem ez volt a kérdés.

2019. ápr. 22. 10:32
 10/17 A kérdező kommentje:

"Nem is a hajszálvastagságod miatt néz úgy ki a hajad, ahogy"


Tán láttál, hogy ilyen biztosra tudod, hogy néz ki a hajam?

2019. ápr. 22. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!