Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rossz fodrász, mit tehetnék?...

Rossz fodrász, mit tehetnék? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy annyira nem értek hozzá, ezért nem biztos, hogy érthetően el tudom magyarázni mi a baj, de azért megpróbálom.

Kezdeném azzal, mire vállalkoztam. Igazán szomorú, de eléggé meggondolatlan voltam, amikor a fodrász elé álltam azzal a kéréssel, hogy akkor legyen kék a hajam. Egyébként családi ismerős a nő, én most mentem hozzá először, és mint számomra utólag kiderült, a családomnak megvan a maga negatív véleménye a fodrászi tevékenységéről, de anyám naivan nyugott szívvel ajánlotta nekem, "hátha azóta már megjavult.". De ennyit is a háttértörténetről.

Előzménynek talán még annyit, hogy még sosem volt konkrétan szőkítve a hajam. Viszont vörösre volt már festve, nem is nőtt le teljesen, amikor erre a merényletre vállalkoztam.

A lényeg az hogy a szőkítés se nézett ki úgy, ahogy szerintem ki kéne néznie. Kezdjük ott, hogy szépen felkenegette, majd valószínüsíthetőleg tovább hagyta a hajamon, mint kellett volna, és míg a hidrogénperoxid vígan, és teljes mértékben őrizetlenül gyötörte a hajam, ő nekiállt anyám haját vagdosni. Mire végre valahára hajlandó volt lemosni a kínzó réteget, ért engem a következő meglepetés, miszerint a hajam részben brutálisan szőke, részben sárga, részben pedig rikító narancssárga... Ezt el is felejtendő, szépen bekente egy jóadag színezővel, majd az előzetesen kialakított egész jó formát teljesen szétbarmolta azzal, hogy "picit igazít rajta" címszó alatt, még minimum a felét levágta. Se a kért színárnyalatát, se a kért formát nem sikerült eltalálnia, de legalább annyit elmondhatok kis kalandom után, hogyha nem is olyan, amilyet szerettem volna, de legalább kék.

Nade, kicsit többet panaszkodtam a barbár fodrász miatt, mint célom lett volna, a helyzet kevesebb szópocsékolással is tisztán látható lenne, visszatérnék a fő problémámra, miszerint, a fejbőröm az ellene elkövetett merénylet jutalmául csúnyán kisebesedett. A haj esetleges roncsolódása még nem tűnt fel nekem, de ilyen körülmények mellet, szinte borítékolható bizonyossága.

Mit tudnék vele kezdeni, hogy jobban gyógyuljon, regenerálódjon, milyen olajokat, samponokat, akármiket tudnátok nekem ajánlani?

Ismételten leszögezném, hogy nem értek a dologhoz, ezért kérlek titeket, részletesen fejtsétek ki nekem.

Köszönöm előre is a válaszokat, meg hogy egyáltalán végigolvastad, és bocsánat, ha hosszú voltam. :D



2019. jún. 12. 22:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Oh, még annyit, hogy a fodrász tanácsára, a még pontosan egy héttel ezelőtt történt vágás, festés után nem mostam meg a hajam, ez a tevékenység holnap lesz esedékes.
2019. jún. 12. 23:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd a hajadat.

Nem lehet hogy alergiás is vagy a festékre?

2019. jún. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem kizárt, hogy ez is benne van a pakliban, elvileg érzékenyebb típus a bőröm, akár az is lehet allergiás vagyok rá.

Holnap megpróbálhatok értelmes képet készíteni, de nem ígérek semmit.

2019. jún. 12. 23:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Köteles lett volna megnézni előtte! (Csuklóra szoktak kenni kicsit hogy hogy reagál a bőr rá)
2019. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kisebesedett a fejbőröd az allergiát jelent.

Festett vörös hajra nehéz bármilyen más színű festéket felvinni. Ha nincs előtte leszívatva, akkor bizony ronda narancssárga, vagy simán sárga lesz a hajad színe. Amellett, ki is száradhat. Én a helyedben elmennék egy profi fodrászhoz. Kék hajtól is megválnék mert bizony idővel a hajad roncsolódni fog. Szálkás, száraz, töredezett lesz. A sebes fejbőrre meg ne kenj semmit, mert lehet azzal is ártasz magadnak. Ha mégis akarsz kenni valamit, akkor kókuszolaj vagy hajolaj jó lesz rá, bár én hagynám, hogy a seb begyógyuljon rendesen. De egy profi fodrász tud tanácsot adni.

2019. jún. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Fodrászkellékesben tudnak ajánlani valamit a fejbőrödre.
2019. jún. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel bőrgyógyászatra mennék
2019. jún. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mutasd meg orvosnak. Ha elkezded erős vegyszerekkel kenni az amúgy is irritált bőröd, sokkal rosszabb lesz.
2019. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, egyelőre akkor csak várok, hátha magától begyógyul. Ha egy-két héten belül nincs változás elnézek bőrgyógyászhoz, úgyse ártana az ekcémámmal is kezdeni valamit.

Egyébként nem vagyok biztos ebben az allergia dologban, szerintem a szőkítő a ludas, hiszen a nyakam is kisebesítette azon a ponton, ahol rajtahagyott egy adagot véletlenül, de az szerencsére már rendben van. Meg mintha marta volna a fejbőröm, a festék felvitelekor viszont semmi ilyesmit nem éreztem...

2019. jún. 13. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!