Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha nagyon töredezett a hajam...

Ha nagyon töredezett a hajam hogyan tudnám rendbe tenni azon kivül, hogy lenövesztem? 18/L

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon sokat festettem a hajam és már nem csak a vége töredezett és szálkás hanem eléggé le is tört😪 Szerintetek mit csináljak? Levágni semmiképp nem akarom😣 Előre is köszönöm a válaszokat🙂

2019. jún. 21. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig más nem használ.

Ràkenheted a legrágább pakolást, nem fog csinàlni semmit a sérült résszel.

Vàgasd le azt a részt amit muszàly, és utána havonta vàgásd csak a végét.

Szépen helyre fog jönni!

2019. jún. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írtak senki nem használ. Ami szét tört azt már nem tudja össze ragasztani semmi... sajnos.
2019. jún. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Nincs rá hatásosabb megoldás a levágásnál, ha nem akarsz életed végéig olyan hajat.


Nagyon sok vendégemet sikerült lebeszélni a festésről, hála égnek.


Sőt elárulom:

Manapság durva a marketing, amíg a termékek nem halálosak addig simán forgalmazzák.


Pl hajvasaló, hajfestések.

Teljesen roncsolják a hajszerkezetet.

S a rossz állapotú haj beköszönt, itt jön képbe: Hogy ezzel a roncsolással előkészítették a terepet pl a samponok, balzsamok, vitaminok, gyógyszerek...stb számára.


De az emberek azt se tudják:

Vannak határaik a termékeknek és sokszor megelőzésre se jók az adott termékek.

Dobálnak bele kis vitamint, ásványokat...


Vannak termékek ahol egyik hatóanyag üti a másikat. Vannak amik nem is képesek felszívódni, ennek 2 oka van:


Nem tartalmazza azt a másik hatóanyagot, ami segíti ebben


A másik globális gond: A folyadékbevitel, ha nincs megfelelő folyadék a szervezetben, nem tud mivel beépülni/felszívódni a hatóanyag.


Pl ránctalanító krémek (már amik hatásosak is lennének) ezért se hatnak, de veszik több ezerért.


Akkor ott van a hiarulon-sav, aminek nagy szerepe van a folyadék megkötésében.



Akármennyire is kellemetlen, le kell vágni.

Egyszer az életben megteszed, többé nem kell, ha vigyázol rá!

S gondold végig 1x túléled, a hajad pedig épp lesz - ennyi áldozat semmi ahhoz képest, amennyi festéssel hosszabb ideje leamortizltad.


Nemde?


"vállalj felelősséget tetteidért"


Fodrászként mondom. Mentegetni a menthetetlent felesleges, csak nyűg lenne számodra is.

Kétlem, hogy hajszálanként ellenőriznéd s úgy vágnád le az adott hajszálat 😁


Volt olyan családbarátunk, akit nem figyelmeztetett a fodrász, csak hasára vágva kiszőkitette az illető haját. Én próbáltam rá hatni, hogy ne tegye...

"ha te nem csinálod meg, akkor majd más"


Menj csak, de én nem teszem tönkre a hajadat s még én lennék a hibás.


Aznap elment máshoz megcsinálni.


Pár héttel rá nem volt képe eljönni a megszokott vágásra/fazon igazításra.


Elment máshoz s szégyenére fel kellett vágni 10-15cm-re a haját.


Ezt a tapasztalatot pedig már tovább mesélte más festetteknek is.


S te is megtapasztaltad ezt kedves kérdező.

Ha túl leszel rajta, beszélj le másokat(főleg fiatalokat, kiknek épp a hajuk) elmesélve történetedet.


Sőt készíts képet 😊 előtte utána

A haj állapota s hosszáról élő példaként.

2019. jún. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vágatod le, tovább fog törni! Le kell vágatni, azzal “lezáródik” a hajszál vége. Onnantól lehet ápolni, pakolásokat hajvégápolókat használni, óvni a hőhatástól.

Az eltört szálakat semmi nem fogja neked összeragasztani!

2019. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Közben sikerült találnom egy fodrászt aki hajszerkezet javítast csinált nekem és már most az első alkalom után sokkal egészségesebb a hajam😍 Csak spanyol termékekkel dolgozik és ezek semmilyen mesterséges anyagot nem tartalmaznak.

Jelenleg nagyon puha a hajam es fényes😁 Teljesen elégedett vagyok vele és képzeljetek nem kellett levágatnom a hajam😍 persze a végeből valamennyit igen illetve hogy formája legyen de meg lehet menteni☺️ Ugyhogy nagyon boldog vagyok😁

2019. júl. 3. 03:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!