Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a bőröm állapotával?

Mit kezdjek a bőröm állapotával?

Figyelt kérdés
12 éves korom óta nagyon pattanásos vagyok, pedig már lassan 17 vagyok, és eddig már magamra kentem szinte a fél drogériát, semmi nem használt, a hegekről meg ne is beszéljünk... 1 évvel ezelőtt használtam Duac gélt, az segített valamennyit, de utána ugyan úgy visszajöttek a pattanások meg a mitesszerek és ezzel együtt a hegek is... Persze volt egy olyan időszak is, mikor nagyon nyomkodtam őket, ezért van annyi heg, de arról már leszoktam. Kritikusan csúnya állapotban van a bőröm és nem tudom mit kezdjek vele. Most elkezdtem 3 napja a bio oilt használni a hegeimre hátha segít majd... De a faggyútermelődést, és a pattanásokat hogyan lehetne véglegesen megszüntetni? Mi segítene? Bőrgyógyászhoz már kértem időpontot június elején, de csak szeptember 2.-ára kaptam. Ha meglátogatnék egy kozmetikust, az miben tudna segíteni/milyen kezelést lenne célszerű kérjek? Már nagyon kétségbe vagyok esve, és hajlandó lennék már bármilyen gyógyszert beszedni csak szűnjön meg. Erre milyen gyógyszer lenne alkalmas/illetve a fogamzásgátló használna? És ha elmegyek vérképet csináltatni, milyen vizsgálatot kérjek, mit érdemes keresni? :l Nagyon tanácstalan vagyok... Mellesleg a bőröm miatt már hosszú ideje semmi önbizalmam nincsen.

2019. jún. 22. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Bőrdoki ÉS, ha ő javasolja kozmetikus.
2019. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
39%
Szia, én ajánlom az Epoch maszkot, hihetetlen, hogy mire képes, valamint a La Roche Posay termékeket (gyógyszertárakban beszerezhetőek). Nekem is nagyon pattanásos volt az arcbőröm, elsőrendben a szüzességem elvesztése után csökkentek, aztán elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és azóta még kevesebb van. Én utóbbinak tudhatom be, hogy elmúltak, de abban az időszakban, amikor nem szedtem a tabit, ez a 2 termék segített nekem.
2019. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Le leszek szavazva, mivel mindegyik válaszomat egy ominózus személy megteszi (szánalmas és gyerekes fazon), ettől függetlenül leírom a véleményemet.


A pattanás kialakulásának sok oka lehet: egészségtelen mozgásszegény életmód, allergia, vitaminhiány, stresszes életmód, kevés folyadékbevitel, hormonális probléma, keringési zavarok, ha sokszor nyúlsz piszkos kézzel a bőrödhöz, ha a zsíros hajad az arcodhoz ér, sok húsfogyasztás, menstruáció előtt és serdülőkorban természetesek a pattanások.


Olvasd még el az alábbi cikkeket is:

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó: Minden ilyen kerdésnél van egy bal**asz aki jön ezzel a dumával, miközben elfelejti, hogy azért ilyen a bőre valakinek mert TINÉDZSER. NEM az életmód, NEM higéniai problémák, hanem GENETIKA.

Nőgyógyászt is javasolnék a bőrgyógyász mellé.

Ha aknés vagy, akkor antibiotikumos kúrán is lehet részt kell venned. Ha sima problémás bőrről van szó kaphatsz gyógyszert ami rendbe teszi a hormonjaid. Emellett havi egy kozmetikai kezelés sem árthat ha már javult a bőröd.

2019. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

#4


Mondatértelmezés? A felsorolásomban mi volt az utolsó gondolat?

Mielőtt támadsz, ember, használd is az agyad, már ha van!

2019. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Akkor is rossz felől közelíted meg a témát.
2019. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó kozmetikus, jó bőrgyógyász mielőtt magadra kennéd ismét a fél drogériát és gyógyszertárat. El tudod rontani egy életre a bőrödet. Viszont ez egy olyan helyzet, amit el kell fogadnod, persze változtass rajta, szépítsd, segíts a bőrödön, de ne akard visszaszorítani vakon ami szerinted ott van. Zsíros a bőröd? Ez lehet bőrtípus is. Túl zsíros, ez lehet hormonális, de akár a fél drogéria is amit magadra kentél. A zsíros bőröd kb 50-60 éves korodra fog, jó esetben magától visszaszorulni. Azt viszont szintén nem fogod szeretni. Zsírhiányos bőrökre nem mondhatni, hogy lubickolnak a boldogságban. Jelenlegi helyzetedben a faggyútermelésed normál szintre való hizatalában tehetsz a legtöbbet. A faggyú kell egy bizonyos mennyiségben. Segíti a bőrödet, hogy ne veszítsen vizet és ne engedjen be semmi irrizáló dolgot. Menj egy jó kozmetikushoz vagy kozmetológushoz.
2019. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem a hátam, mellkasom volt heges, pattanásos nagyon. Én elmentem bőrdokihoz és gyógyszert írt fel rá. Az Inerta-t. Nekem ez segített, bár nagyon kiszáradt tőle a bőröm, szám, mikor szedtem, de nagyon megérte, mert utána eltűntek és nagyon szép lett a bőröm!


Hozzátenném, hogy előtte a Tetracyclin (nem biztos, hogy így kell írni) gyógyszert szedtem, az nem használt. Meg Zynerittel is kentem a bőröm, de az sem használt.


Mindenképp menj el bőrdokihoz, ő megmondja mit kell tenni. Ha esetleg nem használ a gyógyszer/krém, akkor vissza kell menni, hogy írjon fel másikat.


17/L (Mikor a gyógyszert szedtem 16 voltam)

2019. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!