Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan mossak hajat ha fülgyul...

Hogyan mossak hajat ha fülgyulladás miatt fülcsik + fölötte egy vatta van a fülemben?

Figyelt kérdés

Be van gyulladva az egyik fülem, ezért 2 napja naponta visszajárok a fül-orr gégészetre hogy kicseréljék benne a fülcsikot. Összesen kb. 5 napig kellesz visszajárni. De az a helyzet hogy nekem ma, vagy maximum holnap hajat kéne mosnom, mert már zsiros és büdös is. Csúnyán néz már ki. És olyan helyekre is megyek ahol nem szivesen jelenek meg ilyen hajjal, ezért fontos lenne hogy ki tudjam mosni.

Az orvos azt mondta hogy semmiképpen sem érheti huzat vagy viz a begyulladt fülemet. Akkor ilyen esetben hogy lehet a hajmosást megoldani? Kádunk van, zuhanyfülkénk nincs, de a kádra van szerelve zuhanyfej. A fodrászommal is beszéltem, 1 hét múlva tudna adni időpontot, és akkor már mind egy szóval ez is kilőve. Tudtok adni valami tippet? A válaszokat előre is köszi!



2019. júl. 1. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hajolj a kád fölé. Tehát ne úgy moss hajat, hogy beülsz a kádba és engeded magadra a vizet.

Ha ügyes vagy, akkor meg tudod úgy mosni, hogy ne menjen bele víz.

Esetleg másik fodrászt nem tudsz? Sok városban van olyan fodrászat, ahol nem kell időpontot kérni.

2019. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod! Szerintem úgy próbálom meg kimosni hogy van itthon még egy kis vatta, ezért rakok még egy kicsit óvatosan a fülembe, hogy ha oda is folyik nehogy belefollyon, és úgy akarom megpróbálni hogy beleülök a kádba, nagyon hátradöntöm a fejemet és kicsit elforditom jobbra, hogy a jobb fülem lefelé nézzen ( a jobb fülem van begyulladva ). Úgy hátha nem folyik bele. Másik fodrászt meg sajnos nem nagyon ismerek :/
2019. júl. 1. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy nem lesz jó, ha beleülsz a kádba. Ha arra fordítod a fejed, akkor pont arra fog folyni a víz. Hajolj bele a kádba, lógjon bele a hajad, és segítsen valaki, úgy könnyebb lesz, ha látja valaki és nem neked kell csinálni.

Le is ragaszthatod a füled, ha van nagyobb méretű sebre való tapaszod, amiket műtéti hegekre szoktak tenni. Abból van vízálló is, úgyhogy talán nem is ázik át, ha mégis érné egy kis víz.

2019. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen hajad van? Hosszú? Rövid? Lány vagy? Fiú?
2019. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, szőke, és kb hát közepéig érő dús hullámos hajam van. Édesanyám tudna segiteni, de ő csak este ér haza. Akkor megvárom őt, hátha tud segiteni. Sajnos olyan nagy tapaszunk nincsen amilyet te mondtál, csak kicsi sebtapasz. Akkor úgy tűnik hogy kádba hajolós hajmosás lesz. Kiskoromban mindig úgy mosták a hajam. Nagyon utáltam :(
2019. júl. 1. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!