Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kezeljem a vastag...

Hogyan kezeljem a vastag szalú, hullámos hajat?

Figyelt kérdés

Szerintem valahol 2a és 2b közötti mellig érő hajam van. A problémám az, hogy nagyon vastagszálú és sok van belőle, száradás közben jól is néz ki, de száradás után az egész pufi és nem mutat jól. Pedig nem fésülködöm csak mosás előtt.

Gliss kur hajbalzsamot használok rá évek óta, illetve pár hete elkezdtem egy kimoshatót is használni, amitől mintha elkezdek volna a hullámok összeállni. De ha egyszer bekötöm, azok is szétmennek.

Sokáig vasaltam, mert egyszerűbb volt, de mostmár szeretném természetesen hordani, csak nem tudom, hogy csináljam, hogy ne legyen tőle kétszer akkora, szállós a fejem.

Nagyon köszi a válaszokat!



2019. júl. 5. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Ki kéne ritkítani. Átmetet bele. Sűrű kefével szárítani.
2019. júl. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Évek óta ilyen hajjal szenvedek. Soha nem hordom kibontva, mert a házból kilépés után 5 perccel olyan, mintha az áramba nyúltam volna. Nagyon jól állt a “messy bun” vagy két szoros fonat a fejemen, de ezeket már unom és szívesen hordanám kiengedve én is. Vasalással szemeztem régóta, be is szereztem egyet, de csak egyszer-kétszer használtam. Annyira nem szép, mintha fodrász csinálná, de elviselhető, viszont félek, hogy megtöri a hajam, ès annyit nem ér.

Az egyetlen, ami bevált, az az olaj, kicsit lelapítja a hajvégeket (jó értelemben, nem száll, gubancolódik az egész, kicsit rendezettebb az összhatás), viszont ha már másnap is raknál, nekem zsíros hatást kelt, szóval ez egy napra jó megoldás:D

Amennyire imádtam a hajamat régen, egyre jobban szenvedek most, mit csináljak, hogy emberek közé mehessek vele, egyelőre próbálok keresni egy jó fodrászt. (A legtöbben nem tudják kezelni az ilyen hajat. Jó tanács: ne vágass frufrut, akár te, akár más emberek szerint jó ötlet. Amint elkezd nőni, kezelhetetlen lesz - csakúgy, mint a rendes része, csak frufrunál ez sokkal látványosabb -, úgyhogy ha nem akarsz hetente fodrászhoz járni, nem javaslom.)

2022. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!