Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrgyógyász pattanásos problém...

Bőrgyógyász pattanásos problémával mit tud kezdeni? (Tapasztalatok? )

Figyelt kérdés

Feltehetőleg hormonális vagy komolyabb gondom lehet mivel 23 vagyok és 12 éves korom óta szenvedek pattanásokkal. Az utóbbi két évben lett a legrosszabb,szóval nem hiszem hogy már kinövöm. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi segített?

Jövő héten tervezek menni bőgyógyászhoz,de nagyon drága és tartok tőle hogy hosszú menet lesz.



2019. júl. 9. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

En is nagyon pattanasos voltam. Nem reagalom tul, csaladtagok, csalad baratai MINDIG megemlitettek. Elhiheted, utaltam :(

Sok arcapolasi cuccot hasznaltam (kremmanian rengetek dolgot) de egyik se mukodott. Aztan elmentem Budara egy borgyogyaszhoz, adott egy arcszeszt es kb 2 het mulva NAGYON kitusztult a borom. NAGYON. Mindenki mondta, dicserte. Tenyleg szinte jo volt az arcom, es nem csak ahhoz kepest hogy milyen volt, hanem alapjaraton. Alig volt mar rajta valami :)

Aztan most 2 ev mulva megint kijott par dolog, de nem volt veszes csak engem zavart. Adott gyogyszert, kremet es azt az arcszeszt. Most mar csak pr mitesszer van meg ugye foltok. :) 16 vagyok amugy.

Konzultacio 15 ezer volt, utana meg csak 8 ezer. Receptiras ketezer

2019. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Először helyi kezelést szoktak ajánlani, vagy ha súlyos, akkor helyi + AB, utána jön szóba az izotretinoin kezelés.
2019. júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Gyógyszert+krémet ír
2019. júl. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem felírt egy krémet, azóta csak 1-2 havonta van egy pici pattanásom.
2019. júl. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! #2-es,mi az az izotretinoin kezelés?
2019. júl. 10. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg ez a leghatékonyabb acne ellenes terápia, Magyarországon elsősorban a Roaccutant szokták felírni, keress rá ha gondolod. Tényleg nagyon hatékony, de nem veszélytelen szer, sok mellékhatással. A szedése alatt szigorúan ellenőrzni kell a májenzim szinteket, lányoknál fogamzásgátló szedéséhez kötik, edzést is kerülni kell stb., elég sokrétű. Szigorúan nézik és tényleg súlyos acnéra adják, amikor más már nem vált be. De elmondható, hogy egy kúra után szinte mindenkinek letisztul a bőre.
2019. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
En 16évesen voltam eloszor borgyogyasznal mert nagyon aknes volt a borom, eloszor egy gyulladasgatlo krémet irt fel meg egy hamlaszto kremet ezt kellett használnom egy hónapig utana vissza menni de mivel nem láttunk változást ezert egy hónapig antibiotikumot kellett szednem, ez se segített ezert egy erősebb gyógyszert irta fel a medinacot amitől gyönyörű lett a borom es azota se volt vele baj.
2019. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Felfog írni krémet, gyógyszert, szépen kipróbálja rajtad a gyógyszeripar új termékeit.

Nem lehet hogy szimplán nem étkezel helyesen? Vagy olyat eszel amire allergiás vagy? Milyen fajta pattanások? Nagy betokosodott göbök, vagy apró pici fehér pöttyök?

Saját esetemből kiindulva, én fehér lisztet nem ehetek. Fogyás miatt kezdtem elhagyni, de észrevettem hogy kevésbé vagyok pattanásos ha nem eszek. Többször leteszteltem, hogy ettem egy szelet fehér kenyeret, és jöttek is ki a nagy göbös pattanások, meg sok pici is. Na meg alapból zsíros bőrű vagyok. De volt hogy egy arctonik okozott pattanásokat.

Nem árultad el hogyan étkezel, milyen típusú a bőröd, stresszes életet élsz e, milyen arcápolási termékeket használsz, szedsz e fogamzásgátlót (nyilván nem 12 éves korod óta, de ugyebár az ember tinikorban alapból patis)

Én azt javaslom hogy csináltass egy teljes vérképet hogy minden rendben van e, természetes összetevőjű termékeket használj (nem kell a hormonnal telipakolt gyógyszereket magadba tömni amit a doki felír), figyelj az étkezésedre és ajánlom a Dm sajátmárkás termékét, a (Das Gesunde Plus) Hair Vital komplex vitaminját.

2019. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Zsíros tipusú a bőröm,nem szedek semmit,se fogamzásgátlót,és normálisan étkezem mint mindenki más. Semmi extra.
2019. júl. 10. 22:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is roacuttan kezelés volt

(#3 voltam]

2019. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!