Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért akar minden fehér bőrű...

Miért akar minden fehér bőrű ember mindenáron barnulni? Strandon is megfigyeltem, hogy egyre csunyább az emberek bőre de égetik magukat a napon ész nélkül.

Figyelt kérdés
Minél fehérebbek annál több a bőrhiba. Tiszta szeplős, anyajegyes a bőrük. 30 után ez még látványosabb. A kreolok bőrén semmi hiba sincs, de ők nem is foglalkoznak a bőrük színével. Élvezik a strandot, a vizet. Két anyuka tegnap is arról diskurált mellettem hogy az amúgy hófehér gyereküket idén már fogta a nap, látszik a helye a fürdőruhának és ez micsoda öröm. Persze attól még így is hófehér a gyerek de nem baj anyuka büszke mert van már színe. Mióta ilyen fontos ez? Miért számít annyira? Sok hófehér lenézi a kreolt, cigányt, négert... Mégis mindent elkövet, hogy ő is barna legyen. Ez elég fura, miért nem fogadja el mindenki olyannak magát amilyen?

2019. aug. 13. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Mert ezt nyomatja a média. A barna a jó, aki nem az az nem ember.

Ugyanígy az emberek is megszólják a fehéreket. Tudod: "jaj, de fehér vagy, beteg vagy", "de kis nyomi vagy, színed sincs"," nyár van és fehér vagy? menjél szoliba" és ezket sokszor 40-es nők okádják magukból.

Ahogy a disznó kövérek a soványakat.

2019. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Nem minden fehér bőrű ilyen. Pl. én sem. 50-es napvedővel strandolok. Alig van pár anyajegyem, szeplőm sose volt. Barnább barátnőim sokat napoznak, napvédő nélkül. Tele vannak anyajegyekkel, ráncosodnak.

A világos bőrűek pont jobban szoktak vigyázni.

2019. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
52%

A szokásos az kell ami nincs/nehezen megkapható szindróma. Ritkábban ennek a fordítottja is előfordul, pl:itt az oldalon is csomó olyan kérdés van hogyan lehet fehéredni.


De egyébként a kissé barnásabb bőr egészségesebb benyomást kelt mint a holtsápadt, az más dolog, hogy sokan túlzásba esnek...

2019. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Hát igen... Ha hófehér a bőröd, akkor “egészségtelen és beteges hulla” vagy, ha pedig természetesen kreol, akkor “c-típusú állampolgár”.

Én inkább azt tartom egészségtelennek, hogy a legtöbb nőnek az a legnagyobb életcélja, hogy tetőtől talpig rákvörösre süljön a strandon, és kamu-latinaként, de szőke fejjel pózoljon az instaképein.

Pedig a bőrszín az, amin szerintem nem kell változtatni, mert mindenkinek pont olyan színű, amilyen illeszkedik a saját antropológiai adottságaihoz.

Egy szőke, kékszemű szeplős nő ne akarjon kényszeresen latina lenni, és egy afrikai se skandináv.

Ez így van rendjén.

Főleg, hogy ennél jobban semmi nem teszi tönkre a bőrt.

Tiszta ránc lesz, aztán elrákosodik.

Anno a reneszánszban a falfehér bőr volt a divat, és akkor olyan káros anyagokkal mázolták be a fejüket, amitől később kihullott az összes foguk, és 30 éves korukra 80-nak néztek ki.

Idióta, szó szerint fatális divattrendek mindig lesznek, mert ezekből mind rengeteg pénzt lehet csinálni. Jó lenne, ha buta divatmajmokból kevesebb lenne, akiket nem lehet megvesztegetni reklámokkal.

2019. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a divat, a media miatt.

Engem is sokat cikiztek suliban es egyes csaladtagjaim is, szerintuk ciki es gaz ilyen feher vagyok es menjek szolizni. Voltak plaza cica osztalytarsaim mar tini korukban szoliztak.

En meg jo nem hallgattam rajuk, 30 felett vagyok meg mindig szep borom, sokkal fiatalabbnak nezek ki, akik evek ota szoliznak rancosak es tele vannak pigmentfoltokkal.

Akik nagyon barnak akarnak lenni az ilyen csufolkodok miatt van. Nem is ertem, miert nem lehet elfogadni az egyik ember ilyen a masik olyan? Miert kene mindannyiunknak ugyanugy kineznie?

2020. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én nem tudom ez miért lehet, mert nekem természetes kreol bőröm van kék szemekkel és barna hajjal. Nekem is mindig azt mondják, hogy úgy irigyelnek, pedig szerintem a fehér bőr is szép.
2021. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!