Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gyógyulási idő inrustrialnak?

Egycsészetea kérdése:

Gyógyulási idő inrustrialnak?

Figyelt kérdés
Már vagy 4 éve tetszik, de valahogy sosem jutottam el odáig hogy megcsináltassam az industrial piercingemet. Ez idő alatt lettek helix piercingjeim amire azt mondták 3-4 hónap a gyógyulás, na nekem ez 10 hónapba telt, ezért is lennék kíváncsi az industrial tényleges gyógyulási idejére. Amit ír mindenki az 1 év, de szerintem akkor csak több...?!

2019. aug. 19. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


A helix piercing látszólagos gyógyulási ideje 3-6 hónap. A tényleges gyógyulási ideje 12-24 hónap.

Mi a különbség? A látszólagosnál a látszólagos dolgok eltűnnek, csökkennek annyira, hogy ne legyen feltűnő. Tehát a felszíni felső hámréteg már gyógyult, de nem nőtt át a porcon. A porcszövet szúrás mentén sérült részei elhaltak és már kialakult egy új sejtréteg (porc lassan gyógyul, mivel eléggé pocsék az ellátása és a porcszöveti sejtek amúgy se nőnek túl gyorsan normális esetben), ami körülveszi az ékszer szárát.

Ezzen szemben a teljes gyógyulás akkor jön létre, ha az ékszer szára mentén végig felszíni hámszövet jön létre. Ehhez sok idő kell. Fülcimpánál kevesebb, porcos ékszernél nagyon sok, de a felszíni ékszereknél is sok, mivel másabb fizikai hatásoknak van kitéve. Ezért más a gyógyulás. Más eset a száj és szájkörnyéki piercingeknél.

De nem húzva a szót az industrial két okból macera. Egyik maga a porcos ékszerek gyógyulása. A másik pedig az, hogy két lyukat sok piercer elcseszi. A két lyuknak a térbeli elhelyezkedése pont 1 egyenesre kell essen úgy, hogy a fül teljesen nyugalmi állapotban van. Miért? Mert ugyan lehet szúrni úgy is, hogy ez nem igaz, de akkor az ékszer feszülni fog (mivel a porcszövet rugalmas) és jelenleg is a fémek sokkal erősebbek a porcszövetnél, így végülis magát a lyukat fogja húzni az egész. Ezért több esély van a vadhús/keloid kialakulásra, arra, hogy a lyuk vándoroljon, hogy ki"szakad"jon.

Ha jól van szúrva, akkor a látszólagos gyógyulása 6 hónap körül van, míg a teljes szintén 1-2 év. Ez függ attól, hogy hogyan van kezelve és mivel, illetve az egyén testétől. Ajánlatos titán ékszerrel szúratni lehetőleg a legjobb helyen. Ugyan úgy vonatkozik rá, hogy ne áztasd ki, ne kerüljön bele más vegyszer, ne kezeld krémmel, géllel, kenőccsel..stb. Ápolni a legjobb az Octenisept folyadék napi 3-5x legalább 2-3 hónapig, majd utána napi 2-3x a teljes gyógyulásig.

Remélem segítettem.

2019. aug. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!